Zack Snyder spouští nový Zombie film na Netflixu

S Army of the Dead se Netflix chystá zahájit svůj vlastní Snyder-Verse. Kdo potřebuje superhrdiny, když máte zombie apokalypsu?

Od vydání Ligy spravedlnosti Zacka Snydera pokračují kampaně pro Warner Bros., které lobují za to, aby jej nechali dokončit jeho trilogii. Zatímco fanoušci DCEU vstupují do online-války, je stále skvělý čas být fanouškem Snydera.

army of the dead (armáda mrtvých)

Netflix se chystá upustit od Army of the Dead, svého akčního filmu o zombie loupežích, který představuje začátek vzrušující nové kapitoly v životě režiséra i této streamovací služby.

Před jeho vydáním dal Snyder rozhovor o filmu a jeho rozšířeném vesmíru. Úvodní panel se točí kolem odvážné mise: na slib Blyho Tanaky (Hiroyuki Sanada) ve výši 50 milionů dolarů Scott Ward (Dave Bautista) sestavuje tým, který vnikne do nemrtvými zamořeného Las Vegas a vyprázdní trezor kasina, než americká vláda na město shodí masivní atomovku. Celkem zajímavá zápletka.

Snyder se ukázal jako pozoruhodný talent s remakem Dawn of the Dead v roce 2004; divoký, krvežíznivý a dodnes děsivý. Jeho návrat do tohoto žánru po letech filmů o superhrdinech bude jistě velmi vzrušující.

„V tomto filmu jsme dostali šanci trochu se do toho pustit – a upřímně řečeno, byla to zábava. Trochu mi chybělo takové tvrdé, neomezující násilí, které můžete dělat jen ve filmu na této úrovni. Řekl bych, že film má hodně násilí, ale má také hodně srdce. Je to film, který se docela vyplatí za zhlédnutí, “řekl.

Pokud jde o to, zda je oficiálně připojen k Dawn, odpověď je pevné ne. „Když se Tig [Notaro] dívá do telefonu, říká něco o vypuknutí v Milwaukee. To je nejblíže k tomu, abych se k tomu opravdu příliš vrátil, “ řekl.

Pro Snydera může Army of the Dead při svém debutu sdílet DNA, ale je toho mnohem víc. „Je to opravdu mnoha způsoby spíše žánrovou dekonstrukcí než konstrukcí zombie filmů. Kromě samozřejmě každého dobrého zombie filmu musí mít společenský komentář a všechny tyto věci. Nakonec ale jde spíše o prvotřídní žánrové filmy, jako je původní Planeta opic, Útěk z New Yorku, Věc a Vetřelci – vděčí za to více než žánru zombie,“ řekl.Přihlaste se zdarma k odběru novinek a pošlu Vám ukázku mé knihy. Získáte také slevy v knihkupectvích, tipy na čtení a mnoho dalšího.Zatímco Snyder Cut byl těžkou bitvou s Warner Bros., výsledkem vzdání se studia a hazardu, Army of the Dead hladce plul zezadu. „S Netflixem jsem měl úplně jiný zážitek, než jaký jsem za chvíli měl při natáčení filmu. 100% podporovali tuto šílenou IP, kterou jsem vytvořil, “řekl.

Pokračoval: „Nejenže mě podporovali, dělám animovaný seriál [Army of the Dead: Lost Vegas], natočili jsme prequel [Army of Thieves], který jsme již natočili v Evropě. Je to pro ně vysoká priorita a zacházeli s nimi se skutečným respektem. To je úžasné … vytvořili jsme obrovský mytologický svět, který jsme se Shay [Hatten] vypracovali pro tento zombie vesmír. “

Otázkou zůstává: Vidíme všechno? Naštěstí Netflix rád uvolnil Snydera bez promlčení. „Na Snyder Cut of the Army of the Dead nemusíte čekat čtyři roky, uvidíte ji 21. května,“ řekl.

Tento kreativní vztah by mohl dokonce vést k nějaké dohodě o exkluzivitě, pokud to platforma hraje správně. „Možná… více mě zajímá natáčení více filmů s nimi. Byli tak skvělí partneři, takže mým hlavním zájmem je točit s nimi velké filmy a umožnit jim zmáčknout knoflík a 200 milionů lidí to má v televizi,“ řekl Snyder.

Datum premiéry Army of the Dead:

Army of the Dead bude mít premiéru na Netflixu 21. května 2021.

Hodnocení Army of the Dead:

 Army of the Dead (2021) on IMDb

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *