Harry Potter: 10 nejmocnějších kouzelných předmětů z celé série

Harry Potter série je přímo nabitá magickými předměty, avšak některé jsou mocnější než jiné. V tomto žebříčku se dozvíte jaké jsou ty vůbec nejmocnější kouzelné předměty z kouzelnického světa Harryho Pottera, proto pozorně čtěte dále, aby vám něco neuteklo.

10. Zatemňovač: Může zaměřit kde se hledaný člověk nachází

Brumbál používající Zatemňovač
Brumbál používající Zatemňovač

Brumbál za svou éru čaroděje vynalezl mnoho kouzelných předmětů. Jedním z nich je právě zatemňovač (v prvním díle zvaný zhasínadlo), který je schopen extrahovat světlo z jiných objektů, například pouličních lamp, televizí, apod. a pak je schopen zachycené světlo vrátit či přemístit do ostatních zhaslých zařízení.

Ovšem Ron Weasley přišel na to, že zatemňovač má další skrytou schopnost. Tou mocnou schopností je, že když Ron potřeboval najít Harryho a Hermionu, tak mu zatemňovač ukázal cestu. Přesné podrobnosti o všech schopnostech tohoto kouzelného předmětu jsou však neznámy.

9. Nebelvírův meč: Absorbuje jakýkoliv materiál, který ho posilní

Nebelvírův meč
Nebelvírův meč

Nebelvírův meč je pravděpodobně nejméně stejně starý jako Bradavice samotné. Je to zbraň navržená skřety, kterou kdysi nosil sám Godrik Nebelvír, jeden ze zakladatelů Bradavic.

Tento meč je však něčím zvláštní, jeho moc nejde ničím vysvětlit. Jde o to, že Nebelvírův meč do sebe absorbuje jakoukoliv věc nebo předmět, který posilní jeho moc jako například Baziliščí jed, díky kterého získal schopnost zničit viteály.

8. Kámen vzkříšení: Krátkodobě vzkřísí mrtvé ve formě duchů

Kámen vzkříšení
Kámen vzkříšení

Gellert Grindelwald si mylně myslel, že může vybudovat armádu s pomocí kamene vzkříšení. Pravda však byla taková, že kámen vzkříšení jen dočasně na krátkou dobu přivede blízké zpět z mrtvých ve formě duchů.

Tato schopnost však dělá z kamene vzkříšení velmi mocný kouzelnický předmět, který byl ukryt ve zlatonce, kterou při famfrpálu chytil Harry Potter.

Kámen vzkříšení je také spolu s bezovou hůlkou a pláštěm neviditelnosti jednou z relikvií smrti.

7. Moudrý klobouk: Vzájemně si vyměňuje myšlenky se svým nositelem

Moudrý klobouk
Moudrý klobouk

Moudrý klobouk je jedním z kouzelných předmětů, který patří Nebelvíru. Má kouzelné schopnosti a to především v tom, že si vzájemně vyměňuje myšlenky se svým nositelem. Díky toho je moudrý klobouk používán k přiřazení studentů do jednotlivých kolejí.

Hlavní schopnost Moudrého klobouku je také ta, že se velmi zřídka mýlí a hlavně také je z něj možno vytáhnout Nebelvírův meč v případě, že student, který ho vytáhne jej zrovna potřebuje a také pokud prokáže hrdinství a statečnost.

6. Bezová hulka: Je vůbec nejmocnější hůlka všech dob

Bezová hůlka
Bezová hůlka

Není známo odkud přesně pramení moc bezové hůlky, avšak je tento kouzelný předmět velmi vzácný a jedinečný.

Bezová hůlka byla Brumbálovým vlastnictvím od té doby, kdy v souboji porazil Grindelwalda. Následně se pak bezové hůlky zmocnil Voldemort, když ji sprostě ukradl z ředitelovy hrobky.

Bezová hůlka poskytuje čaroději, který ji třímá neuvěřitelně silnou moc. I z toho důvodu se ji Harry Potter po boji o Bradavice rozhodl zničit.Přihlaste se zdarma k odběru novinek a pošlu Vám ukázku mé knihy. Získáte také slevy v knihkupectvích, tipy na čtení a mnoho dalšího.5. Kámen mudrců: Jeden z nejvyhledávanějších kouzelných předmětů

Kámen mudrců
Kámen mudrců

Kámen mudrců je takový svatý grál ve světě kouzelníků. V knižní sérii Harryho Pottera je Nicolas Flamel jediným, kdo úspěšně kámen mudrců vyrobil a užíval jej pro prodloužení svého života po několik století.

Kámen mudrců je i z tohoto důvodu jeden z nejvyhledávanějších kouzelných předmětů v historii. Lord Voldemort se jej pokusil také vyrobit, ovšem marně.

4. Obraceč času: Umožňuje cestovat zpět v čase

Obraceč času
Obraceč času

Obraceč času může způsobit obrovskou katastrofu. Obyčejná verze obraceče času umožňuje cestovat zpět v čase o pár hodin, ten také použila i Hermiona Grangerová, avšak druhý typ obraceče času může jeho uživatele přenést zpět v čase klidně i o měsíc, či několik let.

Vzhledem k obrovskému riziku užívání obraceče času byl také později zničen na ministerstvu kouzel.

3. Viteál: Nejsložitější kouzlo temné magie

Viteály
Viteály

Viteály jsou jednoznačně nejsložitějším kouzlem temné magie, kterou použil Lord Voldemort.

Jedná se o kouzelný předmět, či několik kouzelných předmětů, do kterých čaroděj ukryje kousky své duše, aby získal nesmrtelnost.

Viteály jsou také skoro nezničitelné, protože se musí k jejich zničení použít baziliščí jed.

2. Neviditelný plášť: Je imunní vůči degradaci

Neviditelný plášť
Neviditelný plášť

Harry Potter již v prvním díle Harry Potter a Kámen mudrců zdědil Neviditelný plášť, který mu poslal k Vánocům Albus Brumbál.

Tento kouzelný Neviditelný plášť je rovněž imunní vůči degradaci, protože přežil několik století bez ztráty jediného vlákna. Poskytuje také jeho nositeli imunitu vůči některým slabším kouzlům a zaklínadlům.

Neviditelný plášť však není imunní vůči kletbě Avada Kedavra.

1. Pobertův plánek: Přesně ukáže kde a kdo se v Bradavicích nachází

Pobertův plánek
Pobertův plánek

Pobertův plánek je kouzelný předmět, který společně vytvořili Sirius Black, James Potter, Remus Lupin a Peter Pettigrew. Jedná se o mapu, která ukazuje přesnou pozici a jméno člověka, který se zrovna nachází v Bradavicích.

Hlavní schopností Pobertova plánku je také ta, že ukáže pozici i těch kouzelníků, který mají zrovna oblečen Neviditelný plášť či požili mnoholičný lektvar.

2 názory na “Harry Potter: 10 nejmocnějších kouzelných předmětů z celé série”

  1. Ahoj, jen bych chtěl podotknout, že neviditelný plášť poslal Harrymu Brumbál, nikoliv Sirius Black.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *