Trailer: Raya a drak se chystá do kin 29. dubna

Raya a drak vypadá velice akčně

Je tomu sice už pár dní co vyšel trailer na nejnovější snímek od Disney Raya a drak, ovšem stejně si myslím, že je dobré jej zmínit. Premiéra v ČR je naplánovaná na 21.4.2020, ale zatím nevíme jaká bude situace a zda se na Rayu a draka podíváme v kině, či přes streamingovou platformu Disney Premier Access.

Z téměř dvou a půl minutového traileru je jasné, že se můžeme těšit na pořádnou akci podobnou jakou byl například Kung Fu Panda. Disney opravdu ví jak má udělat animák, na který zajdou diváci všech generací včetně těch starších. Po velmi úspěšném snímku Duše, který režíroval Pete Docter bude mít Paul Briggs (současný režisér Raya a drak) nastavenou laťku dost vysoko.

Zatímco předchozí filmy Disney se odehrávali převážně na Zemi, nyní se příběh bude odehrávat na tajuplné planetě Kumandra. Existují zde draci, jsou zde vysoké hory s nádhernými zálivy, které velmi připomínají krajinu v Číně. Zde asi byla brána inspirace pro tvorbu tohoto filmu. Co se týče hereckého obsazení je zde velmi dobrá sestava s bohatými zkušenostmi nejen v animovaných filmech. Hlavní roli Raye propůjčí svůj hlas herečka Kelly Marie Tran, která si zahrála v již ve třech dílech Star Wars. Pokud počítáme i The Lego Star Wars Holiday special.

Dalším ne moc známým, ovšem přesto úspěšným hercem je na soupisce Alan Tudyk. Toho jsme mohli vidět ve filmu Deadpool 2. Nebo například Gemma Chan, která si zahrála po boku Brie Larson ve filmu Captain Marvel.Přihlaste se zdarma k odběru novinek a pošlu Vám ukázku mé knihy. Získáte také slevy v knihkupectvích, tipy na čtení a mnoho dalšího.Ideální mix pro úspěšný animák

Jak už jste určitě mohli vidět, tak má Raya a drak všechny predispozice k tomu, aby se stal nejlepším animovaným filmem tohoto roku. Tak jak tomu bylo i s nedávnými filmy z dílny Disney.

Máme zde velice zajímavý příběh o lidech a dracích, kteří žijí v harmonii, dokud je nenapadnou zlotřilí Druuni. Ti se měli vrátit po 500 letech exilu, a tak začíná hlavní zápletka děje. Nutno jen dodat, že snad se do doby premiéry vrátí situace v ČR do normálu. To abychom měli dobrý kinematografický zážitek přímo v kině.

V případě, že rádi čtete nezapomeňte mrknout na můj Blog, kde pravidelně přidávám zajímavé články nejen ze světa kinematografie.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *