The Falcon and the Winter Soldier: Všechno co víme

The Falcon and the Winter Soldier je připravovaná americká televizní minisérie vytvořená Malcolmem Spellmanem pro streamovací službu Disney+. Je založená na postavách Marvel Comics Sama Wilsona / Falcona a Buckyho Barnese / Winter Soldier. Nachází se v Marvel Cinematic Universe (MCU) a sdílí kontinuitu s franšízovými filmy. Události série se odehrávají po filmu Avengers: Endgame (2019). Seriál byl produkován Marvel Studios, se Spellmanem jako hlavním autorem a Kari Skoglandem jakožto režisérem.

Anthony Mackie a Sebastian Stan se v hlavních rolích znovu objevují jako Sam Wilson a Bucky Barnes z filmové série Avengers. V seriálu hrají také Wyatt Russell, Emily VanCamp a Daniel Brühl. V září 2018 vyvíjelo Marvel Studios pro Disney+ řadu limitovaných seriálů zaměřených na vedlejší postavy z filmů MCU. Spellman byl najat, aby v říjnu napsal jednu pro Falcon a Winter Soldier. Série byla oficiálně potvrzena v dubnu 2019 spolu s účastí Mackieho a Stana. Skogland byl najat příští měsíc. Natáčení začalo v říjnu 2019 v Atlantě ve státě Georgia před přesunem do České republiky na začátku března 2020. Produkce byla zastavena kvůli pandemii COVID-19, v Atlantě byla obnovena v září 2020. Natáčení skončilo v České republice v říjnu.

Falcon and the Winter Soldier má naplánovanou premiéru 19. března 2021 a šest epizod potrvá do 23. dubna 2021. Bude součástí čtvrté fáze MCU.

Události před seriálem The Falcon and The Winter Soldier

Šest měsíců poté, co kapitán Amerika předal štafetu Samu Wilsonovi na konci filmu Avengers: Endgame (2019) se spojí s Bucky Barnesem v celosvětovém dobrodružství. Toto dobrodružství otestuje jejich schopnosti a především trpělivost.

Herecké obsazení a postavy v seriálu The Falcon and The Winter Soldier

  • Anthony Mackie jako Sam Wilson (Falcon): Mstitel a bývalý voják. Byl vycvičen armádou ve vzdušných bojích pomocí speciálně navrženého křídla. Wilsonovi byl na konci filmu Avengers: Endgame (2019) předán štít Steva Rogerse a série se v tuto chvíli rozšiřuje, aby prozkoumala co se stalo po tomto aktu. Wilson nadále používá přezdívku Falcon a Mackie uvedl, že příběh vykreslí štít jako jeho břímě.
  • Sebastian Stan jako Bucky Barnes (Winter Soldier): Vylepšený voják a nejlepší přítel Steva Rogerse ve čtyřicátých letech minulého století. Předpokládalo se, že byl zabit během druhé světové války, než se v současnosti znovu stal vrahem s vymytým mozkem. Hlavní autor Malcolm Spellman poznamenal, že Barnes za posledních 100 let neudělal „nic jiného než valčil“. Seriál se nevyhne traumatům, kterými prošel. Stan vysvětlil, že Barnes bude bojovat se svou vražednou minulostí a zároveň se přizpůsobí životu v 21. století bez Rogerse. Bude mít krizi identity. Výkonný producent Zoie Nagelhout věří, že temná stránka Barnesovy postavy bude během série stále vidět.
  • Wyatt Russell jako John F. Walker: Vysoce postavený člen armády, který byl zvolen vládou USA, aby se stal novým kapitánem Amerikou, který se pokouší připojit k Wilsonovi a Barnesovi v jejich boji. Věří, že je lepším ztělesněním amerických hodnot než byl Rogers. Russell měl prostor pro formování postavy, protože se jedná o jeho úvod do MCU. Spellman uvedl, že Walkera inspirovala komiksová postava, která používá přezdívku americký agent. Ale série se odklonila od komiksového příběhu a dala této postavě nový rozměr.
  • Emily VanCamp jako Sharon Carter / Agent 13: Bývalá agentka S.H.I.E.L.D. a neteř Peggy Carterové. Sharon Carterová byla na útěku od doby, kdy byla naposledy viděna v občanské válce. A seriál ukazuje, co v té době dělala. VanCampová vysvětlila, že Carterová je na začátku seriálu na „docela temném místě“. Měla zájem prozkoumat její nové stránky, například její vztek.
  • Daniel Brühl jako Helmut Zemo: Sokovský terorista, který byl zodpovědný za rozpad Avengers ve filmu Captain America: Civil War (2016). Seriál představuje Zemovu tradiční fialovou masku z komiksu, kterou Brühl nadšeně nosil; cítil se jako „baron“ v aktualizovaném kostýmu, který ukazuje na „aristokratickou“ verzi postavy barona Zema z komiksů. Brühl byl nadšený, že se k roli vrátil. Řekl, že seriál mu připadal povědomí a svěží ve srovnání s Kapitán Amerika: Občanská válka. Režisérka Kari Skoglandová byla nadšená, že prozkoumá Zemovu složitost po temném místě, v němž ho zanechala občanská válka, přičemž seriál ukazuje, že o všechno přišel a za své zločiny platí.

Erin Kellyman dále ztvárnila Karli Morgenthau, vůdkyni skupiny proti vlastenectví Flag-Smashers. Georges St-Pierre zopakoval svou roli Georgese Batroca, žoldáka a mistra francouzské formy kickboxu známé jako savate, z filmu Captain America: The Winter Soldier (2014); Amy Aquino ztvárnila prostředníka; Adepero Oduye ztvárnila Sarah Wilsonovou, Samovu sestru; a Danny Ramirez byl obsazen do nezveřejněné role.

Don Cheadle také zopakoval svou filmovou roli na MCU jako James „Rhodey“ Rhodes / War Machine. Jako bývalý důstojník amerického letectva a Avenger, který ovládá brnění War Machine.

Desmond Chiam, Miki Ishikawa, Noah Mills, a Carl Lumbly byli obsazeni do nezveřejněných rolí.

Produkce seriálu The Falcon and The Winter Soldier

Vývoj

V září 2018 společnost Marvel Studios vyvíjela několik limitovaných sérií pro streamovací službu své mateřské společnosti Disney, Disney +. Ta se bude soustředit na vedlejší postavy z filmů Marvel Cinematic Universe (MCU), které ve svých vlastních filmech nehrály. Očekávalo se, že herci, kteří ztvárnili postavy ve filmech, zopakovali své role v limitovaných sériích. Očekávalo se, že seriál bude mít šest až osm epizod. A zároveň bude mít „statný rozpočet soupeřící s těmi z hlavní studiové produkce“. Série by byla produkována Marvel Studios spíše než Marvel Television, který produkoval předchozí televizní seriál v MCU.

Předseda Marvel Studios Kevin Feige byl považován za „praktickou roli“ ve vývoji každé série, zaměřující se na „kontinuitu příběhu“ s filmy a „manipulaci“ s herci, kteří by se jejich rolí opakovali. filmy.

Malcolm Spellman byl jedním z několika autorů, kteří byli požádáni o uvedení seriálu zaměřeného na Sama Wilsona / Falcona Anthonyho Mackieho a Buckyho Barnese / Winter Soldier od Sebastiana Stana. Feige věřil, že filmy MCU dostatečně neprozkoumaly tyto postavy, protože Marvel chtěl více prozkoumat pár poté, co viděl reakce publika na jejich „zábavnou dynamiku“ ve filmech MCU Captain America: The Winter Soldier (2014) a Captain America: Občanská válka (2016). Mackie a Stan již dříve projevili zájem hrát společně v spin-off filmu MCU. Stan srovnal tento nápad s komediálními filmy jako Midnight Run (1988) a 48 hodin. (1982).

Každý spisovatel vyvinul své hřiště s výkonným ředitelem Marvel Studios; Spellman pracoval s Natem Moorem a jeho tvorba se zaměřila na rasu a identitu. Jako příklady kamarádských filmů zabývajících se rasovými problémy, po nichž chtěl Spellman modelovat sérii, uvedl 48 hodin. The Defiant Ones (1958), Lethal Weapon (1987) a Rush Hour (1998). Spellman měl migrénu, když se vydal na Feige, a řekl, že prezentace nevyšla dobře.

Moore prosazoval jeho a jeho přístup, což podle Spellmana bylo proto, že Moore souhlasil s tím, že zaměření na rasu je správným směrem pro sérii. Spellman byl najat, aby napsal omezenou sérii do konce října 2018. Feige cítil, že Spellman je tou pravou osobou pro tuto práci, protože věděl, co je potřeba k tomu, aby byla série zábavná a akční. Seriál byl oficiálně oznámen v dubnu 2019 s názvem The Falcon and the Winter Soldier a Kari Skogland byla najata, aby o měsíc později režírovala všech šest epizod. Každá epizoda má délku 45–55 minut, přičemž rozpočet uváděl až 25 milionů USD na epizodu. Výkonnými producenty seriálu jsou Feige, Louis D’Esposito, Victoria Alonso, Moore, Skogland a Spellman.

Scénář

Seriál se odehrává šest měsíců po filmu Avengers: Endgame (2019), který zobrazuje Steva Rogerse, jak předává Wilsonovi svůj štít a plášť Captain America. Feige řekl, že to mělo být „klasické předávání pochodně od jednoho hrdiny k druhému“, ale když Marvel Studios dostalo příležitost natočit televizní seriál pro Disney +, rozhodli se to rozšířit do celého příběhu o Wilsonovi. Mackie nad sérií váhal, protože měl pocit, že by se nedokázal vyrovnat kvalitě filmů MCU, ale Spellmanovo psaní si ho získalo. Mackie řekl, že seriál prozkoumá Wilsonův příběh a bude s ním zacházet jako s „obyčejným chlapem“ ve světě superhrdinů, zatímco „bude kráčet po linii toho, kdo si vezme štít kapitána Ameriky“ po Endgame . Cítil, že se od kapitána Ameriky očekává specifická „značka člověka“.

Spellman cítil, že seriál byl„ pěkným pokrokem “ od témat rasové identity, která byla představena ve filmu Black Panther (2018) od Marvel Studios, a doufal, že seriál bude mít pozitivní dopad na mladé diváky jako tento film. Mackie řekl, že sebral plášť, který zanechala hvězda Black Panther Chadwick Boseman, který zemřel v srpnu 2020. Stan vysvětlil, že Barnes má potřebu ochránit Rogersovo dědictví, a chce, aby se Wilson stal kapitánem Amerikou, protože byl Rogersovou volbou. Pochybnost, kterou má Wilson o převzetí role, se pro Barnesa stává konfliktem.

Derek Kolstad se k redakčnímu týmu seriálu připojil v červenci 2019 a uvedl, že přinese „mrknutí a kývnutí“ na styl budování světa a vývoj postav z jeho filmové franšízy John Wick. Feige uvedl, že seriál bude spíše odrazem skutečného světa než předchozí projekty MCU, přičemž skladatel Henry Jackman uvedl, že seriál pojednává o „méně pohodlných … závažných problémech“, jako je to, jaký typ člověka by měl držet štít. Skogland dodal, že další aktuální „těžko mluvitelné otázky“, které seriál zkoumá, zahrnují myšlenky vlastenectví a extremismu a kladou si otázky: „Kdo je Američan a kdo může rozhodovat, jaké principy tato země zastává? lidé podnikají extrémní akce ve jménu toho, co považují za vlastenectví? “ Skogland poznamenal, že Captain America byl vždy používán k prozkoumání politických myšlenek v komiksech od prvního vystoupení postavy v roce 1941, kdy byl líčen jak dává pěstí Hitlerovi.

Stan uvedl, že diváci budou moci porovnat události v seriálu s útokem na Kapitol Spojených států v roce 2021, i když to bylo neúmyslné, protože seriál byl napsán před touto událostí. Spellman také viděl paralely mezi Blipem – kde polovina veškerého života ve vesmíru zmizela v Avengers: Infinity War (2018) a vrátila se během Endgame – a pandemií COVID-19, přičemž nastavení série bylo popsáno jako „svět usilující o stabilitu po globální katastrofě“. Cítil, že globální událost, jako je Blip nebo pandemie, by se mohla spojit nebo rozdělit, a každá epizoda seriálu je definována touto dynamikou.

Skogland věřil, že nastavení série šest měsíců poté, co byl Blip kritický, protože tehdy začaly komplikace návratu všech přesahovat počáteční šok a radost. Výkonná producentka Zoie Nagelhout a Moore oba cítili, že Blip hrál s Wilsonem a Barnesem při zjišťování jejich identity v tomto novém, odlišném světě.

Spellman dodal, že identita je jedním z hlavních témat Falcona a Zimního vojáka. Příběhem nutící Wilsona, Barnese, Sharon Carterovou a Helmuta Zema „přehodnotit, jak vidí sami sebe, a konfrontovat, jak je vidí svět“.

Jackman popsal seriál jako psychologické drama, zatímco Mackie a Stan říkali, že to byl „částečně akční film a částečně nepříjemná kamarádská komedie“. Stan přirovnal tón seriálu k realističtějšímu a uzemněnějšímu filmu MCU Captain America: The Winter Soldier. Dodal, že delší doba běhu než film umožnil seriálu prozkoumat osobní život hlavních postav a ukázat, jaký je den v každém z jejich životů. A řekl, že by to spojilo existující vztah postav s herní dynamikou mimo obrazovku. Spellman chtěl „jít domů“ s postavami a nechat herce ukázat své dovednosti, spíše než se jednoduše soustředit na akci, a řekl, že duch a konflikt hlavních postav byly tím, co zůstalo konzistentní, protože projekt se vyvinul z jeho původního plánu do finální série. Porovnal je s ohněm a ledem a řekl: „Sam reaguje spontánně ze svého pocitu a Bucky je chladnější a vypočítavější.“

Skogland a Spellman poznamenali, že Wilson a Barnes nejsou nutně přáteli ve filmech, ale mají Rogerse jako „společného jmenovatele“. Bez Rogerse je základní vztah páru „odhalen“ a nucen se rozvíjet. Stan řekl, že bez Rogerse se Barnes a Wilson dostali do „opačných koutů, pokud jde o čelení jejich životům a jejich démonům“.Přihlaste se zdarma k odběru novinek a pošlu Vám ukázku mé knihy. Získáte také slevy v knihkupectvích, tipy na čtení a mnoho dalšího.Kolstad považoval za zajímavé vzít z filmů sekundární postavy a postavit je do hlavních rolí seriálu, a řekl, že se budou muset vyrovnat s tím, kdo jsou. Dodal, že další postavy z dřívějších filmů Marvel jsou vrstvené do série a posouvají vyprávění novými způsoby. Díky akvizici společnosti 21st Century Fox společností Disney umožnilo společnosti Marvel Studios znovu získat filmová práva k filmům jako X-Men a Fantastická čtyřka. Marvel Studios dokázala do série zahrnout prvky z těchto snímků. To zahrnuje umístění z komiksu, o kterém Feige prohlásil, že je „spíše velikonočním vejcem samo o sobě“. Před premiérou seriálu Spellman uvedl, že existují tři projekty od Marvel Studios, o kterých věděl, že by se k seriálu připojily.

Obsazení The Falcon and The Winter Soldier

S oficiálním oznámením série v dubnu 2019 přišlo potvrzení, že Mackie a Stan si v seriálu zopakují své role Wilsona a Barnese. Příští měsíc Daniel Brühl a Emily VanCamp zahájili jednání o opakování svých filmových rolí Helmuta Zema a Sharon Carterové. Brühl byl potvrzen pro seriál v červenci 2019. VanCampová byla potvrzena o měsíc později, kdy bylo oznámeno obsazení Wyatta Russella v roli Johna Walkera. Russellova minulá práce zobrazující „lenocha s dlouhými vlasy a plnovousem“ se této roli nehodila, ale Marvelu se líbilo, jak jeho „jedinečná energie“ odlišovala Walkera od Wilsona a Barnese.

Fotografie v listopadu 2019 odhalily, že se v seriálu objeví Adepero Oduye, kde bude Samova sestra Sarah Wilson, zatímco o měsíc později se k obsazení přidali Desmond Chiam a Miki Ishikawa. Noah Mills byl obsazen v lednu 2020 a následující měsíc se k obsazení přidal Carl Lumbly. Další fotografie v září 2020 odhalily, že Georges St-Pierre bude znovu hrát roli Georgese Batroca z filmu Captain America: The Winter Soldier. Dále že se k obsazení přidala Erin Kellyman, kde ztvárnila Karli Morgenthau. Následující měsíc byl Danny Ramirez obsazen do „klíčové role“. Kellymanovo zapojení bylo potvrzeno v prosinci. V únoru 2021 Don Cheadle odhalil, že se v seriálu objevuje ve své roli MCU Jamese „Rhodeye“ Rhodese / War Machine. Také v tomto měsíci, trailer seriálu odhalil, že Amy Aquino byla obsazena do seriálu jako prostředník mezi Wilsonem a Barnesem.

Natáčení

Natáčení začalo 31. října 2019 ve studiích Pinewood Atlanta Studios v Atlantě ve státě Georgia s režií Skoglanda a kameramanem PJ Dillonem. Seriál byl natočen pod pracovním názvem Tag Team. Mackie a Stan oznámili oficiální zahájení natáčení 4. listopadu 2019. Mackie přirovnal produkci k filmu MCU s tím, že měl pocit, že natáčí šest hodinový film, který by pak byl rozřezán na jednotlivé epizody, místo natáčení po jedné. Feige uvedl, že seriál bude mít „filmový zážitek“ ze světa MCU napříč šesti epizodami. Zatímco Skogland cítil, že seriál je podobný k filmům, protože obsahoval „akční, komediální a rychlé tempo, známé tváře a nové postavy. “

Skogland se pro sérii inspiroval filmy Davida Leana a Midnight Cowboy (1969), a k natáčení každé postavy přistupoval odlišně. Například Skoglandův přístup k Barnesovi spočíval v pokusu „být v jeho hlavě“ pomocí detailních záběrů a mělkého zaostření, které vylučovalo pozadí.

Fotografování natáčecích míst probíhalo v metropolitní oblasti Atlanty od listopadu 2019 do února 2020. V polovině ledna se mělo dva týdny natáčet v Arecibu v Portoriku. Výroba na ostrově byla ovšem pozastavena kvůli sérii zemětřesení. 3. března bylo odhaleno, že se produkce přesouvá do Prahy v České republice na tři týdny do 25. března. Natáčení ve městě začalo 6. března a očekávalo se, že bude pokračovat až do 16. března. Natáčení bylo zastaveno 10. března kvůli pandemii COVID-19 a členové výroby se vrátili do Atlanty.

Stan uvedl, že natáčení bude dokončeno, jakmile to bude bezpečné. Odhaduje, že jsou zapotřebí ještě nejméně dva nebo tři týdny natáčení. Na začátku května Česká republika umožnila spuštění televizní a filmové produkce, pokud dodržovaly nové hygienické směrnice pro členy štábu a v červnu uvedl šéf české filmové komise obsazení a štáb podílející se na filmu a televizní produkci, aby byly vyňaty ze zákazu cestování občanů USA Evropskou unií, který vstoupil v platnost 1. července 2020.

Točení seriálu bylo obnoveno v Pinewood Atlanta Studios v srpnu. Skogland uvedl, že štáb seriálu přesně věděl, co potřebují k natáčení, jakmile bylo možné znovu zahájit natáčení. Natáčení probíhalo na Atlantické stanici v Atlantě počátkem září a VanCampová dokončila natáčení scén pro seriál do konce tohoto měsíce. Natáčení v Praze bylo obnoveno 10. října s místy včetně Olšanského hřbitova a kláštera svatého Gabriela na Smíchově. Mackie uvedl, že herci i štáb při natáčení v Praze dodržovali přísná karanténní a sociální distanční opatření. Natáčení bylo ukončeno 23. října 2020.

Post-produkce The Falcon and The Winter Soldier

Skogland uvedl, že členové štábu seriálu využili svůj čas moudře. Když se výroba zastavila kvůli pandemii, což jim umožnilo pokračovat v postprodukčních pracích na seriálu. Díky toho mohli činit rozhodnutí, která by obvykle neměli čas učinit. Jeffrey Ford, Kelley Dixon, Todd Desrosiers a Rosanne Tan upravili různé epizody seriálu.

Hudba The Falcon and The Winter Soldier

Henry Jackman, který dělal hudbu pro Captain America: The Winter Soldier a Captain America: Civil War, udělal hudbu k seriálu koncem prosince 2020.

Marketing za seriálem

Na Comic-Conu v San Diegu v roce 2019 byl uveden krátký teaser filmu The Falcon and the Winter Soldier, ve kterém byl Brühl jako Zemo. Postava nosí svou tradiční fialovou masku z komiksu v ukázce. Skogland cestoval do Budapešti, kde Brühl natáčel Alienist: Angel of Darkness, aby zachytil záběry. Konceptuální umění série představující návrhy kostýmů postav je zahrnuto ve speciálu Marvel Studios, který debutoval na Disney + 12. listopadu 2019.

Premiéra a epizody The Falcon and The Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier mají debutovat 19. března 2021 na Disney +. Bude se skládat ze šesti epizod, které budou vydávány každý týden až do 23. dubna. Série měla být původně uvedena na trh v srpnu 2020, ale byla zpožděna poté, co bylo natáčení odloženo kvůli pandemii COVID-19. Série bude součástí čtvrté fáze MCU.

Hodnocení seriálu

Zde je hodnocení seriálu The Falcon and the Winter Soldier dle mezinárodní filmové databáze imdb.com:

Hodnocení:  The Falcon and the Winter Soldier (2021) on IMDb

Dokument

V únoru 2021 byla oznámena dokumentární série Assembled. Tento speciál jde do zákulisí natáčení filmů a televizních seriálů MCU s členy obsazení a dalšími kreativci. Speciál pro The Falcon and the Winter Soldier má být vydán na Disney +, jakmile série skončí.

A co budoucnost?

Před premiérou seriálu Mackie řekl, že o druhé sezóně seriálu nebyly žádné diskuse. Nebyl si jistý, kdy se objeví ve filmech ze světa MCU, zejména kvůli dopadu pandemie na kina.

Skogland řekla, že si není jistá, jestli bude druhá sezóna seriálu. Měla pocit, že v prvních šesti epizodách dokázala udělat vše, co chtěla, ale řekla, že existuje více příběhů a postav, které je třeba prozkoumat.

Feige uvedl, že existují nápady, co by mohlo být dále, kdyby byla vytvořena druhá série. Marvel však zamýšlel, aby série vedla do budoucích filmů MCU jako první, jako tomu bylo u WandaVision. Dodal, že potvrzení druhé sezóny by mohlo být spoilerem. Uvedl, že pro postavy seriálu existuje „budoucnost“, o které také nechtěl diskutovat před uvedením seriálu.

Pokud jste dočetli až sem tak si určitě přečtěte více z mého Blogu.

A určitě nezapomeňte navštívit náš e-shop tady.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *