Star Wars: 12 nejmocnějších záporáků (seřazení dle moci)

star wars záporáci

Ve světe Star Wars jsme se kromě Darth Vadera mohli setkat s tuctem záporných postav, přívrženců Temné strany. Určitě jste si tedy sami museli klást otázku, kdo z nich je nejmocnější? Kdo je ten nejsilnější záporák z celé série Star Wars? Možná vás překvapím, ale Darth Vader, kterého jste asi tipovali to nebyl. V tomto článku jsem pro vás seřadil 12 vůbec nejmocnějších záporáků dle toho jak moc jsou nebezpeční.

Pohodlně se usaďte a pozorně čtěte dále, aby vám něco neuteklo.

Darth Vader Gif

1. Generál Hux

General Hux, Star Wars

Náš žebříček záporáků ze Star Wars začneme tím v uvozovkách nejméně mocným generálem Armitagem Huxem.

Generál Armitage Hux z Prvního řádu byl v pokračování trilogie Star Wars rozporuplnou postavou. Není pochyb o tom, že má určitou moc.

Ne však velkou.

Hux, kterému důvěřuje Nejvyšší vůdce Snoke, je do značné míry spolu s Kylem druhým ve velení Prvního řádu. V jednom z bouřlivějších vztahů nové Star Wars trilogie je jeho síla značně minimalizována, když se Kylo Ren stane nejvyšším vůdcem po té co zabije Snoka.

2. Orson Krennic

Orson Krennic, Star Wars

Orson Krennic je hlavním záporákem ve Star Wars filmu Rogue One.

Je to docela skvělá postava, ačkoliv právě Rogue One sklidil kritiku za nedostatek vývoje příběhu záporáka Orsona Krennica. Zkrátka nic moc jsme se o něm z filmu nedozvěděli.

Je těžké rozlišit mezi Krennicovou a Huxovou úrovní síly. Malým faktorem, který je mezi nimi, je inteligence. Krennic byl nějakou dobu součástí Republiky a dohlížel na vývoj Hvězdy smrti. Zatímco Hux dohlížel na základnu Starkiller, ukázalo se, že je v průběhu trilogie tak trochu hloupý. Krennic má tedy v tomto navrch a byl umístěn na předposlední místo (z hlediska moci) tohoto žebříčku.

3. Jango Fett

Jango Fett, Star Wars

Jango Fett je těžko hodnotitelný jedinec z hlediska síly. Je terciárním záporákem filmu Klony útočí a uctívaným a obávaným lovcem odměn v Galaxii, avšak neměl dost prostoru na filmovém plátně.

Nicméně vzhledem k Jangovým zdrojům a dovednostem, stejně jako jeho svobodě a spojení s lidmi jako Dooku a Kaminoans, má Jango jiný typ moci, díky kterému je jako jednotlivec děsivější.

4. Generál Grievous

General Grievous Star Wars

Rozlišení mezi mocí, kterou mají ostatní záporáci a generál Grievous je obtížné. Někteří jsou v souladu se Silou, zatímco on velí celé armádě droidů. Tento fakt ho dělal nesmírně mocným a obávaným antagonistou celé Star Wars série.

Grievousova důležitost ho staví na vyšší pozice tohoto seznamu, protože měl v Palpatineových plánech klíčovou roli a kromě toho, že byl velitelem armády droidů, byl nesmírně zručný v boji se světelnými meči a zničil mnoho Jediů všech úrovní, když byli v nejlepších letech.

5. Boba Fett

Boba Fett, Star Wars

Ačkoliv snímek The Book Of Boba Fett staví Bobu Fetta jako hlavního hrdinu, tak nám starým fanouškům série Star Wars byl Boba Fett znám jako záporák z původní trilogie The Clone Wars .

Síla Boby Fetta po celou dobu příběhu pochází spíše z kombinace jeho schopností a hlavně jeho pověsti. Vedl skupiny lovců odměn, měl úzké spojení s Vaderem a Impériem. No a také mu věřil i sám Jabba Hutt víc než komukoli jinému.

Nelítostný a až chladnokrevně klidný Fett možná nebyl propracovanou postavou v původní trilogii, ale dokázal, že je velmi mocný a schopný zabiják což z něj dělá oblíbeného záporáka ze Star Wars.

6. Jabba Hutt

Jabba Hutt Star Wars

Jabba Desilijic Tiure (známý jako Jabba Hutt) možná nikoho neporazí v bitvě jeden na jednoho, ale přesto je možná nejvýznamnější zločinný pán v celé Galaxii a po celý svůj život je Jabba Hutt bezpochyby jedním z nejmocnějších padouchů ve Star Wars.

Jabba měl obrovský vliv v Galaxii, zejména ve Vnějších okrajích, přičemž měl velký vliv jak během klonových válek, tak během galaktické občanské války. Jeho neomezené zdroje, strach, který v lidech vyvolával, a kumpáni, kteří za něj dělali jeho špinavou práci, to vše z něj udělalo jednoho z nejslizších a nejnenáviděnějších padouchů série Star Wars.

7. Hrabě Dooku

Hrabě Dooku, Star Wars

Generál Grievous byl pod velením hraběte Dooku, mistra, který ho nejen vycvičil, ale v případě potřeby mu dal vědět o jeho selháních a dokázal, že z hlediska moci je mimo jeho ligu.Přihlaste se zdarma k odběru novinek a pošlu Vám ukázku mé knihy. Získáte také slevy v knihkupectvích, tipy na čtení a mnoho dalšího.Hrabě Dooku byl nejen druhý za Sidiousem v důležitosti Separatistů, ale byl jedním z nejlepších bojovníků se světelným mečem v celé Galaxii a měl extrémně bystrou mysl a je jedním z nejvíce podceňovaných padouchů celé ságy. Byl to jak politický vůdce, tak nelítostný sithský lord.

Byl však také zmanipulován a odhozen, když už nebyl pro temnou stranu potřebný.

8. Wilhuff Tarkin

Wilhuff Tarkin Star Wars

I když Grand Moff Tarkin možná nemá schopnosti boje zblízka jako admirál Thrawn a možná ani dovednosti taktického a strategického génia, má v Impériu mnohem větší moc.

Císař sledoval Tarkina, zatímco klonové války stále probíhaly, a Tarkin se rychle stal jedním z jeho nejdůvěryhodnějších poskoků. Tarkin byl vůbec prvním Grand Moffem a rovněž převzal projekt výstavby Hvězdy smrti. O jeho vychytralosti a genialitě není pochyb. S jeho blízkým spojenectvím s imperátorem a Vaderem se žádný jiný imperiální důstojník nemohl Tarkina skutečně dotknout.

9. Darth Maul

Darth Maul Star Wars

Thrawn a Tarkin jsou klidní, vyrovnaní, vyrovnaní spojenci Císaře, kteří jen zřídka ztrácí chladnou hlavu a respektují všechny své protivníky. V podstatě jsou přesným opakem horkokrevného a neuvěřitelně nenávistného, pomstychtivého padoucha Darth Maula.

Zjevná síla v Maulovi pochází z jeho dovedností se světelným mečem a citlivostí na Sílu. Více se o Darth Maulovi dozvídáme z animovaného seriálu Star Wars Povstalci, který nám více ukazuje schopnosti tohoto temného pána.

Maulovi se podaří vybudovat zločinecké impérium od základů; přežije zajetí Sidiousem, při mnoha příležitostech přežije jistou smrt a obstojí v boji s mnoha nepřáteli.

10. Kylo Ren

Kylo Ren, Star Wars

Kylo Ren v podstatě přebírá sílu, kterou měl Darth Maul, a výrazně ji zvětšuje. Zatímco Kylo je rozervaný, unáhlený a nezralý oproti ostatním, stále má šílenou syrovou schopnost Síly a je dobře zběhlý v boji se světelným mečem.

O Kylových schopnostech panují pochybnosti, zvláště když se nechal zmanipulovat Sidiousem a odzbrojit nevycvičenou Rey (haha).

Kylo Ren gif

Ale to nic nemění na skutečnosti, že byl Nejvyšším vůdcem Prvního řádu; byl nemilosrdný, byl zručný, inteligentní a student Síly. Učil se způsobům a tradicím Jediů a po té i temné strany. Pokračování Star Wars série možná neukázala jeho sílu naplno, ale není pochyb, že tam je.

11. Darth Vader

Darth Vader - Star Wars

Když už mluvíme o surovém potenciálu, jakýkoli seznam hodnotící takovou věc by měl Vadera na předních příčkách, přičemž Anakin Skywalker má větší potenciál síly než kdokoli, kdo kdy nebo pravděpodobně kdy bude mít v celé Galaxii.

Vader možná nenaplnil svůj celý potenciál, ale stále byl jedním z nejmocnějších lidí, kteří kdy podněcovali strach v Galaxii, a také pravděpodobně nejlepším celkovým záporákem Star Wars. Jeho síla se světelným mečem byla zastrašující; jeho znalosti a chápání Síly byly rozsáhlé, byl po Sidiousovi v Impériu druhý nejmocnější pán temné strany a velel mnoha flotilám a skupinám, včetně Inquisitoria. Dokázal, že se při spoustě příležitostí dostal ze situací, které by pro kohokoli jiného znamenaly smrt, a o síle nejikoničtějšího padoucha v dějinách kinematografie nemůže být pochyb.

Přesto všechno nebyl nejmocnějším záporákem ze série Star Wars, protože toto prvenství mu upřel Darth Sidious.

12. Darth Sidious

Darth Sidious, Star Wars

Nedá se popřít, že Darth Sidious, alias Imperátor, též známý jako kancléř Palpatine, se znovu a znovu prokázal jako nejmocnější záporák v celé sérii Star Wars.

V první řadě byl mistrem všech forem boje se světelnými meči a jeho chápání Síly a sithských tradic bylo bezkonkurenční. Zadruhé, nejenže zorganizoval a zmanipuloval válku, která roztrhala Galaxii, zničila řád Jediů a postavila ho do nejvyšší pozice politické moci, ale vládl Impériu jako jeho vůdce po dvě desetiletí, díky čemuž si podrobil skoro celou Galaxii.

Dokázal také všechny mylně přesvědčit o tom, že Jediové byli zlí a vládli Galaxii železnou pěstí. Ani smrt nedokázala udržet Sidiouse na uzdě, protože se opět vrátil.

Tohle vše dělá z Darth Sidiouse vůbec nejmocnějšího záporáka z celého příběhu Star Wars.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *