15 nejzajímavějších planet ze Star Wars, které musíte poznat

Ve světě Star Wars jsme měli možnost vidět mnoho různých planet. George Lucas nás provedl vyprahlými pouštěmi planety Tatooine přes ledové jeskyně na planetě Hoth až po domov malých chlupatých Ewoků, planetu Endor. Určitě vás pak zajímá jaké jsou další zajímavé planety, které jste možná při sledování přehlédli a nebo byste se o nich rádi dozvěděli. Galaxie se skládala z více než 3,2 miliardy systémů, z nichž každý měl nespočet planet. To je opravdu hodně.

V dnešním článku se však podíváme na 15 těch nejzajímavějších planet, které byste určitě rádi navštívili.

Proto si připravte popkorn nebo něco dobrého a pozorně čtěte dále.

Star Wars planety

Upozornění: Tento článek obsahuje spoilery a zajímavosti, které vysvětlují souvislosti příběhu Star Wars.

1. Alderaan

Alderaan
Planeta Alderaan

Alderaan, domov povstalců proti galaktickému impériu a jedna z nejkrásnějších planet v Galaxii, byl jediný svého druhu. Od zasněžených hor po malebné zelené pláně, od nejmodernější infrastruktury zahalené v mracích až po mystické vodní útvary, Alderaan byl prostě nádherný. Planeta z dálky vypadala přesně jako naše Země. Modrá, zelená a hnědá znázorňovala zdobila tuto planetu.

Zničení poklidného Alderaanu bylo jednou z nejvíce srdceryvných scén v sérii. Zbytky zkázy připomínaly hrůzy Galaktického impéria pro nadcházející roky. Není divu, že si pro to vybrali Alderaan, protože každá velká éra má svůj konec.

Alderaan byl většinou osídlen lidmi. Byl domovem umělců, pedagogů, vinařů a samozřejmě naší milované Leie Organy.

2. Bespin

planeta Bespin - Star Wars
Planeta Bespin

Pokud jste viděli Star Wars: Impérium vrací úder, nepřehlédli byste tohoto obrovského plynného obra obklopeného dvěma měsíci uprostřed ničeho.

Bespin, domov mnoha různých druhů, nebyl přesně planetou, ale obrovskou plynovou koulí, kterou byste na první pohled nepovažovali za obyvatelnou.

Překvapivě však byla.

Mezi zrádnými a přesto fascinujícími mraky Bespinu stálo (plavalo) něco, co vypadalo jako vesmírná stanice zvaná Cloud City. Nechvalně známý Duel mezi Lukem Skywalkerem a Darthem Vaderem, kde Luke zjistil, že je synem Vadera, se odehrál přímo uprostřed těchto mraků. Byla zde také další stanice, nazvaná Chinook Station. Tyto stanice sloužily ke zpracování drahého plynu Tibanna, kterým byl Bespin známý.

Bespin z dálky vypadal jako koule mraků pokrytá prachem. Zblízka to tam vypadalo jako západ slunce, kterého byste si přáli být jednou ve svém životě svědkem.

3. Christophsis

Planeta Christophsis - Star Wars
Planeta Christophsis

Příběh klonových válek byl převážně o tom, že Anakin a Kenobi zachránili den. Jednoho takového krásného dne oba zničili flotilu admirála Trenche, aby poskytli pomoc senátorovi Bailovi Organovi a jeho mužům na planetě Christophsis. To bylo naše první představení této krásné monotónní planety.

Místo mnoha bitev během klonových válek, zejména bitvy o Christophsis, byla tato planeta nacházející se v teritoriích vnějšího okraje. Bylo to spíše bojiště než planeta. Země, nebo bych měl říci, lesy této planety, viděly příliš mnoho zajatců. Od vůdce Separatistů hraběte Doku a Ventress až po dvojitého agenta světlé a temné strany, Quinlana Vosse, to všechno viděl Christophsis.

Krystalizovaná infrastruktura pokrytá zelenomodrými odstíny způsobila, že Christophsis vypadal téměř magicky. Také vysoké šedé budovy vytvořily perfektní bojiště. Bylo zde také vybudováno několik vojenských základen.

Christophsis hostil lidi a byl domovem Christophsianů, humanoidního druhu, který vypadal téměř jako lidé.

3. Corellia

Planeta Corellia - Star Wars
Planeta Corellia

Corellia, domov Hana Sola a důvod jeho lásky ke hvězdným lodím, připomínala spíše velkou průmyslovou zónu v The Core Worlds. Tato planeta je velmi temné místo, skoro jako Gotham City v Batmanovi, ale ošklivější. Corellia, známá tuláky a loděnicemi, téměř vypadala jako hromada ztroskotaných lodí. Skoro to vypadalo, jako by tato planeta nikdy neviděla vycházet Slunce.

Corelliani a lidé obsadili tuto planetu spolu s mimozemskými druhy specializovanými na zločiny všeho druhu. Zločinné kartely byly běžné a mnoho lidí často hledalo únik z tohoto pekla.

Když mluvíme o Corellii, jak bychom mohli zapomenout na opovrženíhodnou lady Proximu? Navzdory všemu špatnému měla Corellia význam během éry republiky a impéria.

4. Coruscant

Planeta Coruscant - Star Wars
Planeta Coruscant

Představte si kolosální městskou planetu s ultramoderními mrakodrapy, létajícími auty pobíhajícími kolem a některými z nejošklivějších mimozemských druhů žijících spolu s lidmi. Tak vypadal Coruscant pro lidi, kteří ho navštívili poprvé. Taková kombinace Tokia a New Yorku z budoucnosti.

Coruscant, imperiální centrum a hlavní město galaktického impéria a místo, odkud se věřilo, že vzešlo lidstvo, byl jediný svého druhu.

Coruscant, bohatý na kulturu, vzdělání, umění, průmysl a mnoho dalšího, hostil biliony lidí ze všech sfér života a byl rozhodně turistickým cílem pro lidi z menších neznámých planet. Nacházel se zde také slavný chrám Jediů a Senát republiky. Bylo to politické centrum Galaxie a bezpochyby „jasný střed vesmíru“. (ačkoli to nevypadalo, že by Coruscant někdy viděl Slunce nebo hvězdu). Roky modernizace způsobily, že to vypadalo jako „město kovu“.

Hlavní město této Galaxie bylo svědkem let válek, pádu a vzestupu republik a říší a podobně. Přesto tato planeta odolala.

Zvenčí to vypadalo jako velká koule světel umístěná mezi sítí nekonečných hvězd. Zevnitř to bylo velké město s různými úrovněmi, z nichž každá znázorňovala jiný pohled na společnost.

5. Dagobah

Planeta Dagobah - Star Wars
Bažina na planetě Dagobah

Bažinaté lesy Dagobah byly domovem a útočištěm našeho milovaného mistra Yody a místem, kde se Luke Skywalker naučil způsoby Síly. Jeskyně, jezera a laguny, to vše učinilo planetu Dagobah záhadou. Pravděpodobně proto zůstal neobjevený a neobydlený vnímavými druhy, kromě jednoho, Tash.

Mistr Yoda, který se nachází v na okraji planety s horkým a vlhkým počasím, strávil své roky po klonových válkách o samotě na Dagobah. Tyto bažinaté jeskyně se staly jeho domovem, kde se ponořil hluboko do Síly. Později se tam k němu přidal Luke a bylo to stejné místo, kde poprvé čelil vizi svého otce Dartha Vadera. Také to byla planeta Dagobah, kde si Luke uvědomil, že Leia Organa je jeho sestra. Takže tohle bažinaté místo nakonec nebylo tak špatné.

6. Endor

Planeta Endor - Star Wars
Planeta Endor

Než si začnete stěžovat, proč je měsíc na tomto seznamu planet, Endor nebyl sám o sobě ničím jako měsíc. Kdo by taky toto místo deštného pralesa nazval měsícem?

Endor byl domovem příšerně vyhlížejících Ewoků. Z vesmíru vypadal Endor jako obří zelená koule pokrytá mystickými mraky. Na povrchu byla pokryta hustými vysokými stromy, které nejlépe vyhovovaly drobným tvorům, jako jsou Dulokové, Ewokové a Yuzzumové. Ale byl to pro ně spíš úkryt než domov.

Endor

Nachází se v teritoriích vnějšího okraje Galaxie, s čistým vzduchem a vysokými stromy, Endor je nejlepší prázdninovou destinací pro milovníky míru.

Ewokové neměli dobré vztahy s Impériem kvůli neustálé invazi do jejich domova. Bitva o Endor v lesích tohoto měsíce, mezi Aliancí a Impériem, s Ewoky na straně Aliance, byla jednou z nejhistoričtějších událostí během Galaktické občanské války. A Ewokové jistě věděli, jak oslavit vítězství!

7. Hoth

Planeta Hoth - star wars
Planeta Hoth

Kromě toho, že je to nejlepší film, jaký kdy byl vytvořen, je Impérium vrací úder známý tím, že divákům představuje zajímavé planety. Jedním z nich byl Hoth, sněhem pokrytá nejchladnější planeta v Galaxii a na krátkou dobu nový domov rebelů. Díky zcela bílým pláním a horám to vypadalo mysticky, ale zároveň děsivě, taková mrtvá ledová koule.

Slovy Hana Sola byl Hoth “kostkou ledu”. S tím se nedá než souhlasit.

Na planetu Hoth, kde byla základna rebelů Echo a půda pro nechvalně proslulou bitvu o Hoth, byl opravdu místy strašný pohled.

Hoth byl domovem druhů Wampa a ostatních, které se využívaly hlavně k cestování a udržování tepla. Není divu, že se s tvory této planety Luke Skywalker také dostal do problémů, ale naštěstí přežil.

8. Jedha

Jedha
Jedha

Jedha je opevněné svaté místo pro uctívače a přívržence Síly a ano, nebyla to přesně planeta, ale měsíc obklopující planetu Najedha.Přihlaste se zdarma k odběru novinek a pošlu Vám ukázku mé knihy. Získáte také slevy v knihkupectvích, tipy na čtení a mnoho dalšího.Vzhledem k tomu, že měsíc Jedha byl inspirován opevněným městem Jeruzalém, není divu, že vypadal přesně jako on. Byla to poušť s chladnými teplotami. Často tam byli lidé, ale i poutníci jiných druhů.

Pevnost pro uctívače a místo bohaté na krystaly Kyber používané k výrobě světelných mečů, Jedha byl skutečný domov Jediů. Historická hodnota Jedhy ji také učinila mnohem zajímavější a významnější pro bytosti citlivé na Sílu.

Vysoký chrám Kyber stál uprostřed mezi malými hliněnými domy a dalšími svatými místy, jako je Dóm vysvobození, a žehnal jejím obyvatelům Sílu.

9. Kamino

Planeta Kamino - Star Wars
Planeta Kamino

Když Obi-Wan poprvé navštívil vodní planetu Kamino, aby hledal osobu, která se pokusila zabít princeznu Amidalu, mohli jsme vidět něco neuvěřitelného.

S kupolovitými rozdělenými městy nad neustále se zvedajícím strašlivým oceánem a hlasy bouřek pronikajícími ušima musí být Kamino tou nejděsivější a zároveň nejexotičtější planetou v Galaxii.

Kamino bylo místo, odkud celý ten nepořádek, čímž mám na mysli Klonové války, začal. Vzhledem k tomu, že se tato města nacházela přímo nad oceánem, zajímalo by vás, jestli vnitřek těchto stanic vypadal stejně. No, nevypadal.

Jeho vnímaví obyvatelé, Kaminoané, neměli s vodou nic společného a nebyli to ani ryby. Řekli byste, že Kaminoané byli antisociální klonovači, ale spletli byste se. Žijí totiž na planetě vzdálené sedmdesát tisíc světelných let od středu Galaxie.

Také se věří, že Kamino nebyla vždy vodní planeta. Hladina vody stoupla kvůli nějaké ekologické katastrofě. Tvůrci Star Wars nás před globálním oteplováním varovali už dávno.

9. Kashyyyk

Planeta Kashyyyk Star Wars
Planeta Kashyyyk

Velká lesní planeta, která zažila příliš mnoho okupací a zotročení, Kashyyyk, byla domovinou Wookieů. Se stromy, skalnatými horami a oceánem vypadal Kashyyyk jako ráj v džungli. Tyto džungle byly plné příliš mnoha divokých zvířat a rostlin. Takže bych nedoporučoval tam jít, pokud nejste přívrženec kempování.

Wookieeové, kteří žili na Kashyyyku nacházejícího se na území středního okraje Galaxie, nebyli technologickými typy, ani nebyli nejlepšími konstruktéry, takže si stavěli domy na stromech, ve kterých bydleli.

Zdá se, že vlivní lidé v Galaxii nikdy nenechávají mírumilovné chlupáče žít v míru. Například Ewoky.

Vždy existovaly nějaké hrozby kdy se někdo snažil obsadit planetu Kashyyyk. Impérium nakonec převzalo kontrolu nad planetou a provedlo blokádu. Naštěstí Wookieové se nevzdali a vedli mnoho povstání proti Impérium, které jim ztěžovalo život.

10. Korriban

Star Wars planeta Korriban
Planeta Korriban

Korriban, běžněji známý jako Moraband, byl jednou z tajemných, chladných a suchých vzdálených planet, na kterých se nacházela jedna z nejhorších a nejstarších civilizací, alias Sithský řád. Temná strana Síly měla nad Korribanem silnou moc a byla místem odpočinku mnoha starověkých velkých Sithských lordů chtivých moci.

Planeta samotná vypadala jako obrovský hřbitov, se zbytky kdysi velké civilizace a sochami/hrobkami mrtvých sithských lordů roztroušených všude. Pronásledovali ho duchové těch, kteří zahynuli.

Korriban bylo místo, odkud Sithové praktikovali černou magii, odkud vedli válku proti Republice a odkud vzešel největší ze Sithských lordů. Měla Akademii pro výcvik v používání Temné strany Síly. Dokonce i Palpatine navštívil Korriban, aby získal lepší znalosti o silách Temné strany, ale rozhněval tamní duchy, což mělo za následek, že se zranil.

Celá planeta pokrytá odstíny červené, která se nachází na území Vnějšího okraje, měla auru čisté hrůzy a mystiky.

11. Malastare

Star Wars planeta Malastare
Planeta Malastare

Domov šelmy Zillo a nechvalně známého druhu Dug, planeta Malastare, se nacházela v teritoriích středu Galaxie. Byla to lesem pokrytá země, která nejlépe vyhovovala svým obyvatelům. Z vesmíru vypadala skoro jako Země s trochou více zeleně. Je to také jedna z planet, která zažila svůj okamžik slávy během klonových válek.

Malastare byla planeta bohatá na palivo, což bylo něco co Dugům často pomohlo uzavírat dobré obchody, aby dostali to, co chtěli. Ačkoli Malastare měla velké zásoby tohoto toxického slizkého zeleného paliva, o které republika usiluje, měla také citlivou rovnováhu, která, když je narušena, otevřela jádro planety – hrozně vyhlížející žalář, kde žily bestie Zillo, velká monstrózní zvířata.

12. Nal Hutta

Planeta Nal Hutta
Planeta Nal Hutta

Nal Hutta, vlast nechvalně známého klanu Huttů, byla stejná jako Huttové mastná, bažinatá, ošklivá a nechutná. Dalo by se říci, že tomu tak nebylo vždy, ale klimatické katastrofy se na této planetě opravdu vyřádili. Dokonce i z vesmíru tato planeta vypadá ošklivě.

Nepřetržitý déšť a mlha učinily Nal Huttu méně pravděpodobnou turistickou destinací pro dobrodruhy z Galaxie. Většina huttských obchodů se odehrávala na měsíci planety Nar Shadda, přičemž na samotné planetě bylo postaveno jen několik kosmodromů, které tam podporovaly život. Gardulla Besadii starší, otrokář Anakina a jeho matky před Wattem, sídlil na Nal Huttě. Dokonce i Obi-Wan a Anakin navštívili planetu během klonových válek; nemá to jiný význam než to, že je to útočiště zločinu daleko od očí republiky.

13. Cato Neimoidia

Planeta Cato Neimoidia - Star Wars
Planeta Cato Neimoidia

Pokud vás zajímá, která planeta vypadá z vesmíru docela úchvatně, pak je to jednoznačně Cato Neimoidia. Vypadá jako zelená koule pokrytá bavlněnými mraky. Se skalnatými kaňony tyčícími se nad řekami vypadá téměř mysticky.

Ale stejně jako „Kráska a zvíře“ byla tato krásná planeta ovládána ošklivými zvířaty zvanými Neimodian. Nicméně, Neimoidianové byli bohatí, mohli byste říct, že jen pohledem na ty široké mosty spojující budovy a udržující život nad kyselou vodou.

Neimoidia měla mnoho návštěv od některých z nejmocnějších lidí, jako byli Obi-Wan, Anakin, Ahsoka Tano a mistr Klo Poon. A zažilo svůj podíl bitev během klonových válek.

Nebyl to přesně domov Neimoidianů, ale planeta, kterou tito špinaví bohatí mimozemšťané kolonizovali, aby si uložili své bohatství. Nemluvě o tom, že tam sídlilo dokonce i ústředí Neimoidianské obchodní federace.

14. Naboo

Planeta Naboo - Star Wars
Planeta Naboo

Tajná svatba Anakina a Padmé v krásném prostředí vodopádů Naboo a zelených pastvin byla jednou z nejsnivějších svateb, jaké jsme měli možnost vidět. Planeta Naboo je opravdu nádherná turistická destinace.

Slovy princezny Leiy, Naboo představoval to nejlepší ze Staré republiky. Měl všechno, od krásné scenérie po velké kupolovité budovy, od technologie po vlastní armádu. Viděla své vzestupy a pády, války, ale přesto si udržela svou slávu.

Naboo byla domovem Padmé a významná planeta v předchozích letech Klonových válek. Bylo to také rodiště kancléře Palpatina, přezdívaného jako Darth Sidious.

Naboo bylo také domovem domorodé podvodní civilizace Gunganů, kteří byli vidinou čisté blaženosti.

Lidé z Naboo byli mírumilovní pacifisté, loajální k Republice a obecně velmi milí.

15. Tatooine

Planeta Tatooine - Star Wars
Planeta Tatooine

Tatooine, domov Anakina, Dartha Vadera a Luka Skywalkera, byla jednou planetou, která měla stálou přítomnost na obrazovce v celé sérii. Neměli bychom Star Wars, kdyby nebylo téhle pekelné pouště, že?

Vzhledem k tomu, že se poušť táhla tak daleko, jak jen šlo dohlédnout, a na obyvatele neustále pražily dvě Slunce, Tatooine nebyla příjemná planeta k návštěvě.

Tatooine byla obydlena všemi různými druhy, nebo bych měl říci, také všemi druhy zločinců. Nemluvě o nejpodivněji vypadajících Tuskenských nájezdnících, nejděsivějším draku Kraytovi, nepříliš roztomilých Jawách a také tam žili nejlaskavější z lidí. Kdybych se chtěl nechat kousnout od obrovského ještěra, zasaženého písečnou bouří, zamrzlý v karbonitu, nebo lépe, dostat úpal, rád bych navštívil Tatooine. Takový výlet by se ale asi nikomu z nás nelíbil.

Tatooine měla návštěvníky z celé Galaxie. Padmé, Obi-Wan, Qui-Gon, Boba Fett, princezna Leia, Han Solo, Žvejk; každý tam byl alespoň jednou v životě. To dělá z Tatooine dost slavnou planetu, nemyslíte?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *