Star Wars: Je Rey z rodu Skywalkerů nebo Palpatinů?

Jedna z největších záhad v pokračování trilogie Star Wars se bezpochyby vždy týkala Rey. Rychle jsme zjistili kdo byl pod maskou hlavního záporáka Kylo Rena. Dozvěděli jsme se, kde se skrývá Luke Skywalker. Ale Rey? O Rey a její identitě toho v celé trilogii nebylo mnoho řečeno. Otázka o jejím původu nebyla úplně odhalena až do posledního filmu.

Po celou dobu nové trilogie Star Wars to opravdu vypadalo, jako by si tvůrci nebyli zcela jistí, co chtějí s Reyinou identitou udělat. Zdálo se, že ve filmech Síla se probouzí a Poslední z Jediů je o její identitě prozrazeno vždy něco jiného.

J.J. Abramsova Síla se probouzí nás připravila na obrovskou záhadu o původu Rey, což nás nutí zeptat se kdo byla tato dávno ztracená dcera. Ale snímek Poslední z Jediů od Riana Johnsona tuto otázku vzal a řekl, že na ničem z toho ve skutečnosti nezáleží. Rey je možná „nikdo“, ale dokáže si vytvořit vlastní identitu, aniž by se musela opírat o svou minulost.

A přesto, poslední film, Vzestup Skywalkera, měl poslední slovo o tom, kdo Rey skutečně byla. Jak se dozvěděla, byla ve skutečnosti potomkem císaře Palpatina, který byl jejím dědečkem.

Z biologického hlediska tedy Rey koluje v žilách krev Palpatina.

Ale to není všechno.

Je Rey příbuzná se Skywalkerem?

Na konci filmu Vzestup Skywalkera se název filmu stává zřejmým. Zatímco pokrevní linie Skywalkerů je technicky pryč, Rey uctí své padlé mentory, Luka a Leiu, přijetím jejich příjmení.

Na otázku, kdo je stará žena na Tatooinu, se bývalá Palpatinova vnučka prohlásí za Rey Skywalkerovou. Následně se pak stane novou součástí jejich rodiny. Takže, pokud jde o kánon, ano, Rey je považována za Skywalkera. Je to stejné, jako by každé adoptované dítě bylo považováno za člena rodiny, do které bylo přivedeno.

V závislosti na tom, kterého fanouška Star Wars se zeptáte, se identita Rey bude lišit. Někteří by ji považovali za Palpatinovou kvůli její krvi. Jiní by ji považovali za Skywalkerku, protože se rozhodla uctít rodinu na konci filmu. Ale Skywalker nebo ne, Rey je Rey. A sama o sobě si vydobyla svůj vlastní odkaz jen tím, že je tím, kým je.Přihlaste se zdarma k odběru novinek a pošlu Vám ukázku mé knihy. Získáte také slevy v knihkupectvích, tipy na čtení a mnoho dalšího.Závěr

Na závěr je dobré říci, že George Lucas byl ve svých rozhovorech mnohokrát dotazován zda si dovede představit pokračování hlavní dějové linie Star Wars. Tedy pokračování po závěrečné epizodě VI, na čež mnohokrát odvětil, že ne.

Jediné pokračující filmy a seriály si dovedl představit o jiných postavách ze světa Star Wars. Nikoliv však pokračující příběh této hlavní dějové linie.

Po té co Lucasfilm Ltd. koupilo Disney v roce 2012 měla v hlavní roli šéfa Lucasfilmu vystřídat George Lucase jistá producentka jménem Kathleen Kennedyová.

Toto se ukázalo jako jedno z nejhorších rozhodnutí pro fanoušky Star Wars, nebo alespoň pro ty co ještě zbyli. Ačkoliv se ještě trochu povedl film Síla se probouzí a Rogue One, tak na pokračujících filmech a seriálech ze světa Star Wars bylo jasně vidět, že Kennedyová silně ovlivňuje příběh a obsazení těchto nových děl.

Nové příběhy ze světa Star Wars již nemají nic společného s původním dědictvím originální ságy z dílny George Lucase. Nyní se už jedná pouze o frustrované egocentrické výlevy proti mužům od Kathleen Kennedyové. Toto šlo vidět hlavně na seriálu Obi-Wan Kenobi a dalších. První dvě série seriálu The Mandalorian se kupodivu povedli, avšak šlo jasně vidět, že třetí sérii již zkazila Kennedyová protlačováním svých pohledů na svět. Z hlavního hrdiny se zničehonic stal simp a hlavní roli po něm nečekaně převzala “silná a nezávislá žena” s krátkým sestřihem.

Takže nelze jinak než konstatovat, že se povedlo sabotovat i tento nadějný seriál.

Zpátky ovšem k původu Rey, nyní jste si předpokládám udělali obrázek o tom kam Lucasfilm pod vedením Kennedyové směřuje, neměli byste tedy cokoliv co přišlo po posledni VI. epizodě brát vážně.

A už vůbec ne hlavní hrdinku nové trilogie, či její původ, protože pokud patříte k opravdovým fanouškům světa Star Wars, tak víte, že hlavní příběh byl ukončen dílem Návrat Jediů a o nějakém potomkovi či příbuzných Palpatina v originální sáze nepadlo ani slovo.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *