Rodokmen Weasleyových: 7 zajímavostí, které (možná) neznáte

rodokmen weasleyových

Ve filmové a knižní sérii Harry Potter jsme seznámeni s celou řadou postav. Jako první nám jsou představeni Dursleyovi – strýc Vernon, teta Petunie a bratranec Dudley. Ti jsou však jedni z mála mudlů, které v sérii potkáme, protože počínaje prvním dílem Kámen mudrců se seznamujeme převážně s čaroději a čarodějkami. A tou první kouzelnickou rodinou, s kterou se v příběhu setkáváme je právě rodina Weasleyových. V tomto článku se dozvíte jak jsou Weasleyovi spřízněni, kdo se přiženil a kdo s kým měl děti a založil rodinu. Dále rozebereme jak jednotliví členové rodiny Weasleyů ovlivnili příběh Potterovské série. Musím vás tedy na začátek upozornit, že tento článek obsahuje spoilery, ale pokud jste již všechny díly spořádali určitě čtěte dále, protože se zde dozvíte něco, co vám možná při čtení / sledování uniklo.

1. Ron Weasley je druhým nejmladším dítětem

Ron Weasley
Ron Weasley

Ronald Bilius Weasley je druhým nejmladším dítětem rodiny Weasleyů, syn od Artura a Molly Weasleyových. Je také nejlepším kamarádem Harryho Pottera, s kterým se poprvé potkal na vlakovém nádraží když malý Harry hledal nástupiště 9 a 3/4.

Když se mu nedařilo nástupiště najít uviděl skupinku zrzavých lidí, kteří projížděli skrz zdí. Tehdy se Harryho, který byl očividně v nesnázích ujala matriarcha Molly Weasleyová, Ronova matka a pomohla mu i svým dětem bezpečně projít na kouzelné nástupiště.

Harry a Ron společně strávili svou první cestu do Bradavic ve společném kupé, kde se s ním Harry podělil o kouzelné sladkosti. Zde začalo Harryho a Ronovo pevné přátelství. Ačkoliv měli své světlé i temné chvilky, stál Ron Weasley vždy po boku svého kamaráda Harryho Pottera.

2. Ginny Weasleyová, nejmladší dítě Weasleyových

Ginny Weasleyová
Ginny Weasleyová

Poprvé se setkáváme s Ginny Weasleyovou již v prvním díle Kámen mudrců na nástupišti 9 a 3/4 a kdo z nás by tušil, že právě ona se stane Harryho ženou a bude s ním mít tři děti.

Ze začátku příběhu je Ginny spíše vedlejší postavou, avšak později se stane velice důležitou postavou celé Potterovské série. Ginny je jedním ze sedmi dětí a také jediná dcera Artura a Molly Weasleyových, což znamená že vyrůstala v domě se šesti staršími bratry a není divu, že nemá problém dát o sobě vědět na famfrpálovém hřišti. To jsme také mohli vidět v díle Harry Potter a princ dvojí krve, když s Harrym rekrutují nováčky z Nebelvíru.

Předtím než začala chodit s Harrym se Ginny zúčastnila Vánočního plesu s Nevillem Longbottomem a následně měla divoký vztah s Deanem Thomasem.

Jak už jsem zmínil, tak Harry a Ginny spolu na konci série měli tři děti. Jejich nejstarší syn, James Sirius byl pojmenován podle Harryho zesnulého kmotra Siriuse Blacka. Jejich prostřední dítě, Albus Severus byl pojmenován po dvou z největších ředitelů Bradavic Albusu Brumbálovi a Severusi Snapeovi. Jejich třetí dítě Lily Luna byla pojmenována podle Harryho matky a kamarádce Lence Láskorádové (anglicky v originále Luna Lovegood).

3. Dvojčata Fred a George Weasleyovi

George a Fred Weasleyovi
George a Fred Weasleyovi

Ron Weasley měl celkem pět bratrů, z kterých mu věkově nejblíže byli dvojčata Fred a George Weasleyovi.

V sérii o Harry Potterovi jsou to právě Fred a George, které známe z rodiny Weasleyových nejdůvěrněji, hlavně díky jejich zálibě v přeludech a vtipech. Jejich záliba v žertech může být přisuzována i tomu, že se narodili 1. dubna – na Apríl. Oba bratři k sobě byli stejně loajální jako k Harrymu Potterovi a Ronovi, od kterých byli o dva roky starší.

Zajímavostí je, že Fred a George byli tolik oddaní svému řemeslu (vtipkování, nikoliv kouzelnictví), že oba odešli z Bradavic ještě před promocí, aby si otevřeli žertovný obchod s vtipnými kouzly, triky a všemožnými žerty, které nám byli z tohoto kouzelnického světa známy. Ostatně byli také jediní, kteří po návratu Lorda Voldemorta nechali svůj obchod v příčné ulici otevřený.

Fred i George souhlasili, že pomohou Harrymu v jeho cestě od Dursleyů do domu Weasleyů, po té co se vrátil Lord Voldemort a vypili mnoholičný lektvar, kterým získali Harryho podobu. Při této nebezpečné cestě však George přišel o ucho a Fred byl v následující bitvě o Bradavice tragicky zabit smrtijedy.

George Weasley se oženil s Angelinou Johnsonovou, spoluhráčkou famfrpálu z Nebelvíru a také Fredovým rande z Vánočního plesu. Pár pak pojmenoval svého syna Fred na počest Georgova zesnulého bratra.

4. Percy Weasley byl asistent Kornelia Popletala

Percy Weasley
Percy Weasley

Starší bratr Percy Weasley byl celkem suchar a dalo by se říci, že veškerý smysl pro humor místo něj podědili právě Fred a George.Přihlaste se zdarma k odběru novinek a pošlu Vám ukázku mé knihy. Získáte také slevy v knihkupectvích, tipy na čtení a mnoho dalšího.Byl od dvojčat o dva roky starší a už za dob svých studií v Bradavicích se stal školním prefektem. Jeho pilná povaha mu také zajistila místo na ministerstvu kouzel, kde pracoval i jeho otec Artur Weasley. Ovšem na rozdíl od svého otce, který byl fascinován mudly a byl také vedoucí úřadu pro zneužívání mudlovských artefaktů se Percy nakonec stal asistentem ministra kouzel Kornelia Popletala.

Percyho jsme také mohli vidět v díle Harry Potter a Fénixův řád, když shromáždil studenty Brumbálovy armády. Problémem bylo, že se Percy také držel mylného přesvědčení, že se Lord Voldemort nevrátil, což jistě vedlo k mnoha rodinným sporům vzhledem k tomu, že Weasleyovi byly členové Řádu, který bojoval proti Voldemortovým silám.

5. Bill Weasley, nejstarší z bratrů

Bill Weasley a Fleur Delacour
Bill Weasley a Fleur Delacour

Oba nejstarší bratry Percyho a zvlášť Billa jsme ve filmech o Harry Potterovi příliš neviděli.

S Billem Weasleym se pak hlavně setkáváme až v díle Relikvie smrti, část 1, kdy na začátku filmu pomůže Harrymu odcestovat do bezpečí. Zajímavostí je, že Bill měl na svém obličeji jizvu, ke které přišel při střetu s vlkodlakem Fenrirem Greybackem, který chtěl zaútočit na doupě Bellatrix Lestrangeové.

Z filmů je nám pak známá Billova manželka Fleur Delacour, kterou ztvárnila Clémence Poésy i ve čtvrtém díle Ohnivý pohár.

Poslední Ronův bratr Charlie se nikdy pořádně nepředstaví a víme o něm jen velmi málo. V celé filmové sérii se ukázal jen jednou velmi krátce na fotografii z dovolené v Egyptě, kterou ukázal Ron Harrymu. Je nám známo pouze jeho povolání a tím bylo studium draků v Rumunsku. Právě Charlie pomohl obstarat draky pro školní turnaj o Ohnivý pohár.

6. Maminka a paní domu Molly Weasleyová

Molly Weasleyová
Molly Weasleyová

Molly Weasleyová se provdala za svého manžela Artura poté, co oba odpromovali z Bradavic a jak jistě víte založili velkou rodinu a měli spoustu dětí.

Zatímco Artur dřel na ministerstvu kouzel, Molly měla za úkol vychovávat všech sedm dětí a spravovat domácnost. Takže máma na plný úvazek. Molly také posloužila Harrymu jako náhradní matka, protože u Dursleyových to Harry neměl vůbec jednoduché. Ujala se ho již od doby, kdy mu pomohla dostat se na nástupiště 9 a 3/4 v prvním díle.

Když se Molly a Sirius Black hašteřili během setkání Fénixova řádu, Sirius jí připomene, že Harry není její syn, na což ona ostře odvětí, že by také mohl být. Molly se nakonec stane Harryho tchýní, takže to vše byla dobrá praxe.

Kromě toho, že se Molly vždy starala o své potomstvo a občas upletla kousavý svetr pro Rona je také velmi zručná kouzelnice. V Bitvě o Bradavice se utkala se smrtijedy a byla to právě Molly, která zabila Bellatrix Lestrangeovou, jednu z nejmocnějších temných čarodějnic po té, co se pokusila zabít její dceru Ginny.

7. Otec Artur Weasley

Artur Weasley
Artur Weasley

Artur Weasley je jednoduchý muž. Je zaměstnán na ministerstvu kouzel na plný úvazek, kde věnuje dlouhé hodiny práci, aby uživil svou velkou rodinu. O Arturovi však možná nevíte to, že je vzdáleným příbuzným kmotra Harryho Pottera, Siriuse Blacka. Jeho matka byla Cedrella Blacková. Arturův prastrýc z matčiny strany, Sirius Black II. byl pradědečkem Siriuse Blacka III., který se spřátelil s Jamesem Potterem v Bradavicích. To by mohlo vysvětlovat jak a nebo proč Artur projevuje otcovské dispozice k mladému Harrymu.

Byl to samozřejmě Artur kdo varoval Harryho před Siriusovým útěkem z Azkabanu, v té době stále věřil, že Harryho kmotr byl tím, kdo zradil jeho rodiče a že zabil Petera Pettigrewa. To můžeme Arturovi odpustit, protože jednal pouze v Harryho nejlepším zájmu.

Zajímavostí je, že Harry zachránil Arturovi život, když ve snu viděl, díky svého spojení s Lordem Voldemortem jak napadl Artura. Uvědomil o tom Brumbála, který okamžitě poslal pro Artura záchranou výpravu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *