TOP 9: Nejlepší knihy o investování, které byste si měli přečíst

Pokud hledáte ty nejlepší knihy o investování, tak jste zavítali na správné místo. Své peníze však můžete investovat nejen do akcií, ale i do nemovitostí, komodit (jako je zlato, stříbro, ropa, plyn, káva, a další), či v dnešní době do celkem populárních kryptoměn.

Ovšem které knihy vám poradí kde vaše peníze nejlépe investovat, tak abyste je zhodnotili, nebo ochránili před inflací?

V tomto článku se tedy podíváme na nejlepší knihy o investování, které byste si určitě měli přečíst pokud to s investováním myslíte vážně. Sledování vzdělávacích videí a čtení článků na internetu sice může pomoci, ovšem chcete-li získat veškeré informace a pochopit věci v souvislostech je nutné, abyste četli kvalitní knihy, které píšou opravdoví odborníci. Takže ať už jste nováček, nebo zkušený investor, který chce prohloubit své znalosti, tak vám tento seznam knih zabývající se investováním rozhodně pomůže.

Než si jednotlivé knihy o investování popíšeme, tak zde jsou seřazeny v přehledném seznamu:

  • Investování pro začátečníky – Petr Syrový
  • The Bond King – Mary Childs
  • Inteligentní investor – Benjamin Graham
  • Sněhová koule – Alice Schroeder
  • Tajemství úspěchu na burzovních trzích – Mark Douglas
  • Psychologie peněz / Nadčasové lekce o bohatství, hamižnosti a štěstí – Housel Morgan
  • The Only Investment Guide You’ll Ever Need – Andrew Tobias
  • Bohatý táta, chudý táta – Robert Kiyosaki, Sharon L. Lechter
  • Kryptoměny – Julian Hosp

Základy investování: Investování pro začátečníky

Investování pro začátečníky - Petr Syrový

Autor: Petr Syrový

Tato kniha poradí všem začátečníkům první kroky jak začít investovat. Zde se dozvíte cenné informace a získáte odvahu pro své první investice. Kniha Investování pro začátečníky vám pomůže získat základní všeobecný přehled o investování. Naučíte se zde zjistit své potřeby jako investora, tak abyste věděli co od svého investičního poradce či bankéře chtít. Autor Petr Syrový zde vychází ze svých více než 20 letých zkušeností.

Celkově nejlepší kniha o investování: The Bond King

The Bond King - Mary Childs

Autor: Mary Childs

Kniha The Bond King je kniha o investování od americké autorky Mary Childs, která je finanční novinářkou a zároveň spoluhostitelkou Planet Money.

Jedná se o kvalitní knihu o investování doslova nabitou informacemi. Autorka zde poutavě píše o Billu Grossovi, což byl investiční manažer společnosti PIMCO, popisuje ho zde jako brilantního vizionáře, který vydláždil novou cestu pro obchodování s dluhopisy. Ovšem přes svou genialitu je popisován jako egoistický šéf, který byl tak verbálně hrubý ke svým podřízeným, že se někteří z nich báli zaklepat na dveře jeho kanceláře.

Po mnoha letech většina zaměstnanců z jeho týmu ze společnosti PIMCO odešla. Jedním z nich byl i Mohamed El-Erian, kterého Gross zrekrutoval z Harvardu a vychoval jej jako svého potencionálního nástupce, avšak byl posléze z této společnosti nucen rezignovat.

Autorka zmiňuje i krizi z roku 2008, ve které mnoha lidí přišlo o své bydlení kvůli predátorským praktikám poskytování hypotečních úvěrů.

Bill Gross se v mládí naučil počítat karty v hazardní karetní hře Black Jack, což využil i pro svou strategii při obchodování s dluhopisy. Fortune označil v roce 2002 v jednom ze svých článků Grosse za “Bond Kinga”, tedy krále dluhopisů. V těchto letech byl také miláčkem finančního tisku, objevoval se na titulních stránkách časopisů a všude byl horké zboží.

Ovšem po své rezignaci ze společnosti PIMCO přišel do Janus Capital Group, kde už se mu nepodařilo zopakovat svůj úspěch z minulých let. V roce 2022 časopis Forbes informoval o Grossově čistém jmění, které činilo 2,6 miliardy amerických dolarů (USD). Zajímavý příběh o jednom z největších magnátů, který vybudoval impérium na poli obchodování s dluhopisy, určitě stojí za přečtení.

Hodnotové investování: Inteligentní investor

Inteligentní investor - Benjamin Graham

Autor: Benjamin Graham

Kdo nezná knihu Inteligentní investor od B. Grahama jako by nebyl. Jedná se o esenciální knihu pro všechny investory, kterou mimo jiné vřele doporučuje i známý miliardář Warren Buffett.

Graham zde popisuje jak se jako investor či makléř můžete vyhnout závažným chybám a jaké uplatnit strategie v investování tak, abyste byli úspěšní. Jedná se o nadčasovou knihu, kterou W. Buffett označil za “zdaleka nejlepší knihu o investování, kterou kdy kdo napsal.”

Biografie: Sněhová koule

Autor: Alice Schroeder

Autorka A. Schroeder v této knize popisuje život slavného a úspěšného investora Warrena Buffetta. Tento legendární investor z Omahy nikdy nenapsal své paměti, ovšem nyní to umožnil autorce Alici Schroeder. Přímo s ní v této knize prozkoumal svou práci, názory, boje, triumfy, prohry a moudrost.Přihlaste se zdarma k odběru novinek a pošlu Vám ukázku mé knihy. Získáte také slevy v knihkupectvích, tipy na čtení a mnoho dalšího.Jedná se o poutavý biografický příběh nejvlivnějšího investora moderní doby, který určitě nesmí chybět v knihovničce každého seriózního investora.

Nejlepší kniha o Day Tradingu: Tajemství úspěchu na burzovních trzích

Tajemství úspěchu na burzovních trzích - Mark Douglas

Autor: Mark Douglas

Mark Douglas ve své knize (v originálním názvu Trading in the Zone) předává čtenáři své mnohaleté zkušenosti s obchodováním na burzovních trzích. Jedná se o hloubkovou studii výzev, kterým se jako profesionální obchodníci musíte postavit. Píše zde také o mýtech, které na trhu panují a následně je také boří. Vysvětluje také rizika, které obchodování na burzovních trzích existují a jak se na ně připravit.

O psychologii peněz: Psychologie peněz / Nadčasové lekce o bohatství, hamižnosti a štěstí

O psychologii peněz: Psychologie peněz / Nadčasové lekce o bohatství, hamižnosti a štěstí - Morgan Housel

Autor: Morgan Housel

Investování peněz, finance a rozhodování v podnikání jsou typicky učena z matematického hlediska, kde data a vzorce ovlivní naši volbu. Avšak v reálném světe lidé nedělají rozhodnutí na základě Excelových tabulek. Lidé totiž obvykle dělají rozhodnutí u večeře, nebo v kanceláři, kde se dohromady míchají osobní pohled na svět, zkušenosti, ego, pýcha, marketing a další faktory.

V knize Psychologie peněz, kterou napsal oceňovaný autor Morgan Housel se čtenářem sdílí 19 krátkých příběhů, kde zkoumá různé způsoby jak lidé přemýšlejí o penězích, čímž čtenáři poskytne lepší smysl pro pochopení jakým lidé dělají finanční rozhodnutí.

Nejlepší praktická kniha “jak na investování”: The Only Investment Guide You’ll Ever Need

The Only Investment Guide You'll Ever Need - Andrew Tobias

Autor: Andrew Tobias

Po skoro čtyřicet let byla tato kniha dobrým rádcem ve světě financí pro miliony čtenářů po celém světě, zejména v Americe. Zde se čtenář seznámí s návodem jak v dnešním trhu naložit se svými penězi.

Autor A. Tobias s pomocí šikovných tipů a rad vysvětluje jakým způsobem spořit, investovat, připravovat se na penzi a mnoho dalšího.

O filozofii investování: Bohatý táta, chudý táta

Bohatý táta, chudý táta - Robert Kiyosaki

Autor: Robert Kiyosaki, Sharon L. Lechter

Robert Kiyosaki je především známý pro svůj bestseller Bohatý táta, chudý táta, která změnila pohled na své osobní finance u milionů lidí po celém světě.

V této knize Kiyosaki popisuje své dětství a rozdíl mezi jeho chudým a bohatým tátou, poukazuje rovněž na nutnost investování, spoření a dělání chytrých rozhodnutí. Celý příběh poutavě vysvětluje a poučuje čtenáře o tom jak by měl vynaložit nejen se svými financemi, ale také jaká by měl dělat rozhodnutí, tak aby dosáhl svých vytyčených cílů, ukazuje na fakt, že vysoké vzdělání nezaručuje dobrou finanční situaci, nicméně je důležité pokud má i praktické uplatnění.

O kryptoměnách a blockchainu: Kryptoměny

Kryptomeny Julian Hosp

Autor: Julian Hosp

Praktická kniha která vysvětluje kryptoměny jako Bitcoin, Ethereum, a další. Vysvětluje také pojmy jako třeba decentralizace, blockchain, ICO (Initial Coin Offering), ale také čtenáře seznamuje s Digitalizací 2.0.

Kniha Kryptoměny je určena pro technicky smýšlející investory, kteří se zajímají o kryptoměny a chtěli by do nich buď začít investovat či zkušené jedince, kteří chtějí prohloubit své znalosti.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *