Harry Potter: Toto je 10 nejmocnějších učitelů z Bradavic

Harry Potter - učitelé v Bradavicích

V knižní a filmové sérii Harry Potter se setkáváme s řadou učitelů, kteří vyučují mladé kouzelníky ve škole v Bradavicích. Než se ze studentů stanou plnohodnotní kouzelníci musí se dlouhé roky vzdělávat v oblasti magie a mají proto i stejně jako v normální škole řadu předmětů. Každý jednotlivý předmět pak vyučují různí učitelé, kteří se specializují na různé oblasti kouzel. Jak možná víte, tak nejprestižnější je právě obrana proti černé magii.

V tomto článku jsem pro vás seřadil žebříček 10 nejlepších učitelů z Bradavic, dozvíte se něco co vám mohlo při sledování filmů či čtení knih uniknout, proto rozhodně čtěte dále.

Žebříček je seřazen dle jejich magických schopností.

10. Sibylla Trelawneyová

Předmět: Věštba

Sibylla Trelawneyová

Většinou se zdálo, že Harryho profesorka věštění Sibyll Trelawneyová sotva věděla, co dělá. Většina jejích předpovědí se nenaplnila, a když ji Umbridgeová prověřovala v Harryho pátém ročníku, Trelawneyová se jednoduše zhroutila, protože ji chtěla vyhodit z Bradavic.

Harrymu se výuka věštby právě s touto profesorkou moc nelíbila, ale musí se uznat, že Trelawneyová přesně předpověděla, že Peter Pettigrew zaujme jeho místo po Voldemortově boku, což se skutečně splnilo. Byla to také ona, kdo jako první předpověděl, že ani Voldemort, ani Harry nemohou přežít, zatímco ten druhý žije.

9. Rubeus Hagrid

Předmět: Péče o kouzelné tvory

Rubeus Hagrid

Harryho náhradní otec, poloviční obr Rubeus Hagrid, se v Harryho třetím ročníku stal víc než jen školníkem. V té době už profesor Kettleburn odešel do důchodu a Hagrid zaujal jeho místo v Bradavicích jako profesor péče o kouzelná stvoření. Pomohlo, že Hagrid měl pro toto téma jak zkušenosti, tak horoucí vášeň.

Hagrid se často nechal unést nebo nevěděl, co vlastně dělá. Navíc jeho hodiny byly někdy nebezpečné, o čemž se přesvědčil i sám Draco Malfoy, takže ve srovnání s jinými profesory Harryho Pottera vypadal neprofesionálně a nezodpovědně.

Přesto se Harry na Hagridových hodinách bavil a užíval si šance strávit s Hagridem ještě více času. Jedním z nezapomenutelných zážitků měl Harry právě při Hagridově výuce, když vzlétl na hřbetu hypogryfa Klofana.

8. Pomona Prýtová

Předmět: Bylinkářství

Pomona Prýtová

Profesorka Pomona Prýtová je vedoucí Mrzimorského domu a jmenovaná profesorka bylinkářství, což je předmět, který se obvykle studuje ve sklenících na předních pozemcích Bradavic. Profesorka Prýtová na Harryho moc dojem nezanechala, ale byla to férová a laskavá profesorka, která znala své řemeslo.

Profesorka Prýtová byla k Harrymu na osobní úrovni do značné míry neutrální, i když Harrymu pomohla prozkoumat svět kouzelných rostlin a hub, což může být pozoruhodné a děsivé téma zároveň. Magické rostliny mohou být někdy děsivé, protože kupříkladu mladé mandragory nebo trnité liány mohou mít za cíl uškrtit lidi. Profesorkou herbologie v Bradavicích je Mirabela Garlicková, která je stejně výstřední jako Prýtová, ale energičtější a nadšenější.

7. Filius Kratiknot

Předmět: Kouzelné formule

Filius Kratiknot

Profesor Filius Kratiknot je oblíbený učitel kouzel. I když dokáže být dost přísný, dokáže se také uvolnit a nechat své studenty, aby se trochu pobavili, někdy je nechá hrát hry ve třídě těsně před vánočními prázdninami. Jeho zábavná stránka však bledne ve srovnání s profesorem kouzel Abrahamem Ronenem. Ronen podporuje studium neortodoxními vyučovacími metodami, ale pomáhá svým studentům užít si kouzla na plno.

Kratiknot, stejně jako profesorka Sproutová, se k Harrymu osobně stavěl převážně neutrálně, ale jednou za čas se Harryho zastal proti Umbridgeové a dalším nepřátelům. Odvedl také skvělou práci, když Harryho naučil vše o obrovském světě kouzel, základním odvětví magie, a nakonec byl jedním z nejužitečnějších Bradavických profesorů.

6. Alastor Moody

Předmět: Obrana proti černé magii

Alastor Moody

Ve skutečnosti byl profesor Alastor Moody Smrtijed Barty Crouch Jr., zatímco skutečný Moody byl celý rok zavřený. Je trapné, že Brumbál najal Smrtijeda omylem, ale navzdory tomu se od něj Harry skutečně hodně naučil.Přihlaste se zdarma k odběru novinek a pošlu Vám ukázku mé knihy. Získáte také slevy v knihkupectvích, tipy na čtení a mnoho dalšího.Falešný Moody byl milován pro svůj praktický styl výuky a nedostatek zdrženlivosti a dokonce předvedl Neodpustitelné kletby na pavoucích. Zmocnil také Harryho během Turnaje tří kouzelníků, což si Harry vzal k srdci, i když falešný Moody plánoval Harryho zkázu. Moodyho celkový status „dobrého“ Bradavického profesora je složitý vzhledem ke všemu, co se stalo, ale studenti se od něj stále něco naučili.

5. Horacio Křiklan

Předmět: Kouzelné lektvary

Horacio Křiklan

Harry byl v šoku, když byl profesor Křiklan najat, aby vyučoval nikoli obranu proti černé magii, ale lektvary, předmět, který kdysi vyučoval ve svých mladších letech. Křiklan má hluboké znalosti o lektvarech, ale na rozdíl od Snapea na Harryho působl vřele s otcovským výrazem.

Křiklan odvedl skvělou práci, když učil své studenty. Pomáhali mu také vařit pokročilé lektvary, a jeho neustálé povzbuzování a veselá osobnost byla jeho kvalitou, kterou všichni studenti v Bradavicích oceňovali. Harry se však od Křiklana potřeboval naučit víc než jen lektvary. Potřeboval také vidět jeho vzpomínky na svého bývalého studenta Toma Riddlea Jr, kterého znáte také pod jménem Voldemort.

4. Severus Snape

Předmět: Kouzelné lektvary, Obrana proti černé magii

Severus Snape

Na osobní úrovni profesor Severus Snape absolutně selhal jako učitel, kvůli jeho neustálému slovnímu napadání Harryho, nekalým praktikám a jeho jasnému upřednostňování Draca Malfoye a Zmijozelu. Snape jako učitel skutečně odvedl skvělou práci a Harry díky němu získal E v závěrečných zkouškách, což je druhá nejvyšší známka. Snape pak učil Harryho obranu proti černé magii po dobu jednoho roku.

Stejně jako Harry i Snape věděl, že studenti potřebují čelit realitě temné magie a musí ji čelit, spíše než se před ní skrývat. Snape byl skoro jako Harry, trénoval své studenty, aby se stali zkušenými duelanty proti Smrtijedům. Mezi Snapem a dvěma profesory Bradavického dědictví, kteří také vyučovali jeho předměty, lze najít podobnosti. Učitel lektvarů Aesop Sharp je přísný a poznamenaný tragickou minulostí, zatímco Dinah Hercat je stejně podmanivá a schopná jako Snape.

3. Minerva McGonagallová

Předmět: Přeměňování

Minerva McGonagallová

Profesorka Minerva McGonagallová je hlavou odvážného Nebelvírské koleje a vyučuje přeměňování s desítkami let zkušeností, které má. McGonagallová je možná přísná a náročná, ale hluboce se stará o své studenty a všechny je povzbuzuje, aby se ve výuce prosadili.

Díky profesorce McGonagallové je Harry vynikající v Transfiguraci, dokázal z ničeho nic přivolat vodu a v závěrečných zkouškách také obstál. Občas McGonagallová sloužila jako drsná mateřská postava, což je přesně to, co Harry potřeboval.

2. Remus Lupin

Předmět: Obrana proti černé magii

Remus Lupin

Profesor Remus Lupin se rychle etabloval jako nejlepší a nejoblíbenější učitel Obrany proti černé magii v Bradavicích, protože byl praktickým učitelem stejně jako falešný Moody. Ukázal svým studentům, jak čelit děsivým příšerám a mozkomorům.

Kromě toho Lupin také Harryho naučil, jak vykouzlit správného Patrona – magii, která zachránila Harrymu život nejednou. Později se Lupin připojil k reformovanému Fénixovu řádu, aby pomohl bojovat s Lordem Voldemortem a zajistil mírovou budoucnost pro všechny.

1. Albus Brumbál

Předmět: Přeměňování (profesorem byl v době kdy byl ředitelem Bradavic Armando Dippet)

Albus Brumbál

Málo kdo ví, že Albus Brumbál vyučoval stejně jako Minerva McGonagallová přeměňování před tím, než se stal ředitelem Bradavic.

Brumbál byl mimo jiné považován za nejmocnějšího čaroděje všech dob a byl také skvělým učitelem Harrymu, jeho přátelům a všem těm, kteří si o jeho pomoc požádali.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *