Co je elektronická čtečka knih a jak správně vybrat

Jak vybrat elektronickou čtečku knih

Elektronická čtečka knih může být váš nejlepší parťák nejen na cesty. V tomto článku si povíme jak vybrat elektronickou čtečku knih a jaké faktory vzít při jejím výběru v potaz.

Technologie je nyní nedílnou součástí našeho života. Život je díky toho mnohem jednodušší a příjemnější. Pro ty, kteří milují čtení, můžete dosvědčit, že nosit hromadu knih je skličující a otravné. Pokud žijete svůj život na cestách, knihy mohou být nepraktické a těžké. Podle prokázané vědecké studie se ukazuje, že čtení snižuje stres o 68% více než šálek čaje nebo procházka. Díky technologickému pokroku je čtení pomocí elektronických čteček mnohem jednodušší.

Výběr nejlepší elektronické čtečky se hodně podobá otázce, jak vyhrát loterii? Nejprve musíte znát pravidla a stejný koncept platí, když hledáte nejlepší elektronickou čtečku. Musíte znát nejlepší funkce, které musíte hledat, abyste měli jistotu, že skončíte s vysoce kvalitním produktem.

Možná vás zajímá, co je elektronická čtečka. Elektronická čtečka knih je mobilní zařízení, které využívá technologii E-Ink, což je nejblíže ke skutečnému papíru. Zařízení E-Ink jsou navržena tak, aby vám pomohla pohodlně číst elektronické knihy. Je super lehký, snadně se přenáší a umožňuje vám číst elektronické knihy nebo časopisy kdekoli a kdykoli chcete. Výběr nejlepší čtečky elektronických knih vám však může zabrat, zejména pokud nevíte, co zvážit. Níže uvádíme některé funkce, které by vás měly zajímat.

5 faktorů, které je třeba vzít v úvahu při výběru elektronické čtečky knih

Obrazovka

Obrazovka elektronické čtečky je vždy nejdůležitější funkcí, kterou je třeba vyzkoušet. Většina elektronických čteček na trhu je vybavena obrazovkami s displejem E-ink. Technologie E-ink (elektronický inkoust) používá mikrokapsle, které obsahují jak záporně nabité černé částice, tak kladně nabité bílé částice. Displeje E-ink jsou oblíbené díky své podobnosti s potištěným papírem. Když si tedy kupujete elektronickou čtečku, zeptejte se sami sebe, zda chcete číst knihy na obrazovce LCD nebo E-inkoustu. Výhodou obrazovky E-ink je, že nebudete namáhat oči a výrazně to zvýší životnost baterie e-čtečky.

Životnost baterie

Životnost baterie je zásadní. Nechtěli byste, aby se zařízení při čtení vaší oblíbené elektronické knihy neočekávaně vyplo. Elektronická čtečka, která nemá spoustu nepotřebností, má delší životnost baterie. Na druhou stranu chytré funkce, například Wi-Fi, prohlížeč a další aplikace, se sice hodí, ale obvykle zkrátí provozní dobu elektronické čtečky. Dlouhodobé používání elektronické čtečky také zkrátí její životnost baterie. Proto si vyberte zařízení, které je jednoduché, bez zbytečných aplikací, které vám bude dlouho sloužit.

Rozhraní

Elektronická čtečka je obvykle navržena s různými ovládacími prvky, jako jsou dotykové obrazovky, tlačítka nebo kombinace obou. Elektronické čtečky s dotykovou obrazovkou bývají intuitivnější, ale zkrátí životnost baterie. Popularitu si získávají také díky snadnému použití i u displejů s elektronickým inkoustem.Přihlaste se zdarma k odběru novinek a pošlu Vám ukázku mé knihy. Získáte také slevy v knihkupectvích, tipy na čtení a mnoho dalšího.Na druhou stranu jsou zde elektronické čtečky knih ovládané tlačítky. Jsou přesnější a vyžadují méně baterie. Mohou však být těžko použitelné. Mezi elektronické čtečky založené na tlačítkách patří mimo jiné originální Kobo-eReader, či slavný Amazon Kindle 1.

Rozměry a hmotnost

Primárním účelem nákupu elektronické čtečky je vyhnout se hromadě knih. Proto, pokud jde o nákup zařízení, potřebujete produkt, který je přenosný a snadno skladovatelný. Naštěstí elektronické čtečky přicházejí v různých velikostech. Některé jsou kompaktní a lehké, takže si je můžete vzít na cesty a vejdou se do kapsy. Některé jsou velké a do kapsy se nevejdou. Pokud si ale ceníte velikosti obrazovky, jsou ideální velké elektronické čtečky knih.

Cena

E-čtečky přicházejí za různé ceny podle velikosti, značky a zahrnutých funkcí. Ačkoli je elektronická čtečka dobrou investicí, měli byste koupit tak, abyste neutratili více, než je váš plánovaný rozpočet. Existují docela dobré čtečky elektronických knih, které jsou za rozumnou cenu. Navštivte různé obchody a porovnejte ceny, abyste si koupili ten, který si můžete dovolit. Nejprodávanější čtečky elektronických knih najdete zde na Alze.

Shrnutí

Elektronické čtečky si nepochybně získávají na popularitě a těžcí čtenáři se hodně baví. S množstvím různých gadgetů může být výběr nejlepší čtečky elektronických knih hektický. Pokud však vezmete v úvahu výše uvedené faktory, zaručeně budete kráčet domů s nejlepším zařízením.

Určitě si přečtěte více z mého Blogu.

A nezapomeňte navštívit náš e-shop tady.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *