10 nejlepších audioknih zdarma v angličtině, které si musíte poslechnout

V tomto článku se podíváme na nejlepší audioknihy zdarma v angličtině, které si můžete poslechnout na Spotify. Poslech audioknih je zároveň velmi dobrý způsob jak se naučit anglicky a není tedy nic snadnějšího než si vybrat audioknihu, která vás zajímá. Takže ať už se chcete učit anglicky, nebo si jen poslechnout skvělý příběh zdarma dorazili jste na správné místo. V tomto seznamu jsem pro vás každou audioknihu popsal, tak abyste si nejdříve mohli o dané knize přečíst než do ní investujete několik hodin svého času k poslechu, proto pozorně čtěte dále, abyste zjistili zda vás konkrétní kniha zaujme svým příběhem.

Seznam nejlepších audioknih zdarma v angličtině:

  1. The Picture of Dorian Gray (Oscar Wilde)
  2. Pride and Prejudice (Jane Austen)
  3. Leo Tolstoy (GK Chesterton)
  4. Meditations (Marcus Aurelius)
  5. The Metamorphosis (Franz Kafka)
  6. Thirty Years A Slave (Louis Hughes)
  7. Peter Pan (JM Barrie)
  8. The Origin of Species (Charles Darwin)
  9. The Great Gatsby (F. Scott Fitzgerald)
  10. The Adventures of Sherlock Holmes (Sir Arthur Conan Doyle)

1. The Picture of Dorian Gray (Oscar Wilde)

The Picture of Dorian Gray – Oscar Wilde

Oscar Wilde ve svém slavném díle The Picture of Dorian Gray popisuje příběh o mladém muži Dorianovi, který žije v Anglii koncem 19. století. Doran se v příběhu ponoří do života plného zločinu a hrubé smyslnosti, avšak jeho fyzické tělo si zachovává dokonalé mládí a vitalitu, zatímco jeho nedávno namalovaný portrét se den po dni proměňuje v ohavný obraz zla, které musí před světem skrývat. Toto dílo se těší oblibě široké veřejnosti již více než sto let. Jedná se o gotický hororový román, který určitě stojí za přečtení či poslech audioknihy.

2. Pride and Prejudice (Jane Austen)

Pride and Prejudice – Jane Austen

Slavné dílo Pride and Prejudice (Pýcha a předsudek) od Jane Austenové, která mimo jiné napsala i knihu Rozum a cit, která byla úspěšně zfilmována již možná znáte. Určitě ale stojí za to si i tuto audioknihu zdarma poslechnout v anglickém originále. Příběh audioknihy vypráví o mladé Elizabeth Bennetové jak se zabývá otázkami chování, výchovy, morálky, vzdělání a manželství ve společnosti pozemkové šlechty v 19. století v Anglii. Elizabeth je druhá z pěti dcer venkovského gentlemana žijícího poblíž města Meryton v Hertfordshire kousek od Londýna.

Zlom v příběhu nastane, když se do jejich sousedství přistěhuje mladý a bohatý pan Bingley a jeho přítel pan Darcy. Zatímco pan Bingley si na první pohled oblíbí nejstarší Bennetovu dceru Jane, Darcy má potíže s adaptací na místní společnost a opakovaně se střetává s druhou nejstarší Bennetovou dcerou Elizabeth.

Přestože je příběh již více než 200 let starý si získává čtenáře po celém světě již od svého vydání v roce 1813. Jedná se o jeden z nejpopulárnějších románů v anglické literatuře a prodalo se ho přes 20 milionů výtisků.

3. Leo Tolstoy (GK Chesterton)

Leo Tolstoy – GK Chesterton

Leo Tolstoy od GK Chestertona je vyprávění o Levu Nikolajevičovi Tolstojovi, ruském spisovateli a filozofovi, který žil na přelomu 19. a 20. století. Je především znám pro své romány Vojna a mír a Anna Kareninová. Poslechněte si Tolstojův životní příběh v této audioknize zdarma na Spotify.

4. Meditations (Marcus Aurelius)

Meditations – Marcus Aurelius

Meditations od Marka Aurelia (v českém překladu Hovory k sobě) je jedno z nejslavnějších děl stoické filozofie. Napsal jej římský císař Marcus Aurelius původně v řeckém jazyce a nikdy ani neplánoval toto dílo veřejně vydat. Jedná se o sbírku jeho hovorů a poznámek, které byli určeny k sobě samému.

Marcus Aurelius tyto myšlenky sepsal v průběhu 2. století našeho letopočtu do celkem 12 knih, které byly postupně shromážděny a nazvány Meditations, avšak protože Marcus Aurelius nikdy neplánoval své dílo veřejně vydat nedal mu ani oficiální název, proto se můžete setkat s vícero názvy tohoto slavného stoického díla. Jedná se o soubor myšlenek, které se zabývají otázkami životního naplnění, morálky, přátelství, lásky a také ochoty činit dobré věci pro obecné blaho společnosti.

Jedná se o jednu z nejvýznamnějších filozofických knih v dějinách lidstva, proto si ji určitě alespoň poslechněte v této audioknize. Je to také přece, jak by možná i sám Marcus Aurelius chtěl, úplně zdarma.

5. The Metamorphosis (Franz Kafka)

The Metamorphosis – Franz Kafka

Jednoho dne se Řehoř Samsa (Gregor Samsa) probudil z neklidného spánku a zjistil, že se ve své posteli proměnil v gigantický hmyz. Tímto překvapivým a bizarním začátkem začíná Kafka své mistrovské dílo.Přihlaste se zdarma k odběru novinek a pošlu Vám ukázku mé knihy. Získáte také slevy v knihkupectvích, tipy na čtení a mnoho dalšího.The Metamorphosis (Proměna) je příběh mladého muže, který se přes noc proměnil v obrovského brouka, který se stal předmětem hanby své rodiny, outsiderem ve svém vlastním domě, bytostně odcizeným mužem. Jedná se o takovou meditaci o lidských pocitech nedostatečnosti, viny a izolace. Proměna zaujala své místo jako jedno z nejčtenějších a nejvlivnějších děl beletrie dvacátého století.

6. Thirty Years A Slave (Louis Hughes)

Thirty Years A Slave – Louis Hughes

Louis Hughes se narodil jako otrok ve Virginii a ve 12 letech byl prodán své matce, kterou už nikdy neviděl. Po několika prozatímních majitelích byl prodán bohatému otrokáři, který měl dům poblíž Memphisu a plantáž v Mississippi.

Hughes tam žil jako domácí sluha až do konce americké občanské války, kdy utekl do linií Unie a poté se v odvážném dobrodružství s placenou pomocí dvou vojáků Unie vrátil na plantáž pro svou ženu. S tou se pak vydal do Kanady a po válce do Chicaga a Detroitu, ale nakonec se usadil v Milwaukee. Tam se Hughes usadil jako hotelový průvodce a jako provozovatel prádelny. Samouk Hughes napsal a soukromě vydal toto dílo v roce 1897. Je to přesvědčivý popis, který je střídavě spalující a soucitný ohledně otroctví, otroků a otrokářů. Žádný čtenář nemůže cítit lhostejnost, když Hughes vypráví o svých pěti pokusech o útěk, o tom, jak musel bezmocně stát opodál a dívat se na bičovanou manželku, o radosti z toho, že se konečně znovu setkal s bratrem, kterého neviděl od doby, kdy byly malé děti ve Virginii. Přesto také vědomě píše o ekonomice otroctví a každodenním podnikání na plantáži a o vztazích ve skleníku mezi otroky a pány. Hughes zemřel v Milwaukee v roce 1913.

Jedná se o velice silný příběh, který určitě stojí za poslechnutí.

7. Peter Pan (JM Barrie)

Peter Pan – JM Barrie

Petr Pan je vynalézavý malý chlapec, který odmítá dospět, načež se ocitne v Darlingově domě střední třídy. Spřátelí se s Wendy, Johnem a Michaelem a naučí je létat (s pomocí kouzelného prachu). On a Tinker Bell své přátele odveze do Země Nezemě, kde se setkají s Rudými indiány, malými ztracenými chlapci a pak také s hlavním padouchem Kapitánem Hookem.

8. The Origin of Species (Charles Darwin)

The Origin of Species – Charles Darwin

Darwinova teorie přirozeného výběru vyvolala velkou vlnu nevole a představovala výzvu pro ortodoxní myšlení a víru.

Přesto je The Origin of Species (1859) také humánní a inspirativní vizí ekologické provázanosti, odhalující složité vzájemné závislosti mezi životem zvířat a rostlin, klimatem a fyzickým prostředím a – implicitně – v rámci lidského světa.

Původ druhů (The Origin of Species), napsaný pro běžného čtenáře, stylem, který kombinuje přísnost vědy s jemností literatury, zůstává jedním ze zakládajících dokumentů moderní doby.

9. The Great Gatsby (F. Scott Fitzgerald)

The Great Gatsby – F. Scott Fitzgerald

Velký Gatsby je Fitzgeraldova slavná kniha, kterou možná znáte podle stejnojmenného filmu, ve kterém si zahrál Leonardo DiCaprio hlavní roli.

Jedná se o Fitzgeraldovu třetí knihu, která byla dle mínění široké veřejnosti i jeho nejlepší. Vypráví příběh z divoké doby 20. let 20. století, kdy se v Americe pařilo o sto šest. Mlady a bohatý Jay Gatsby pořádá velkolepé večírky a jeho láska k nádherné Daisy Buchananové nabere nečekaného rozuzlení. Jedná se o klasiku americké literatury, která rozhodně také stojí za poslechnutí.

10. The Adventures of Sherlock Holmes (Sir Arthur Conan Doyle)

The Adventures of Sherlock Holmes – Sir Arthur Conan Doyle

Asi nemá smysl si pokládat otázku jestli znáte slavného detektiva Sherlocka Holmese. Tato audiokniha vypráví dobrodružné příběhy detektiva Holmese, který se svým kamarádem Dr. Watsonem rozlouskává ty nejtěžší případy. Jedná se o klasiku anglické literatury, kterou již určitě také znáte ať už z televize, či jste některý z Holmesových případů již v minulosti četli.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *